Bieg do orła wraca na właściwe tory

  • 22.06.2022, 23:06
Bieg do orła wraca na właściwe tory cedyniabezcenzury Podbieganie pod pomnik było karykaturą biegów. Dobrze, że w tym roku jest to prawdziwy bieg.
Tylko raz w kilkunastoletniej historii "Bieg do orła" był biegiem z prawdziwego zdarzenia. W większości przypadków było to śmieszne podbiegniecie pod wzgórze z pomnikiem. Jednym słowem - obciach! W tym roku wzięto się za prawdziwe propagowanie aktywności ruchowej wśród społeczności lokalnej. I oczywiście aby upamiętnić 1050. rocznicę bitwy pod Cedynią w trakcie tegorocznych Dni Cedyni.

Pomińmy krótsze dystanse bo one mają więcej wspólnego z lekka atletyką niż z bieganiem dla zdrowia.  Na 25.czerwca.2022 r. zaplanowano bieg główny dla osób dorosłych na dystansie 5 km – w kategorii kobiety i mężczyźni.

Kobiety wg klasyfikacji generalnej i trzech kategoriach wiekowych: 16-29 lat, 30-39 lat, 40 lat i więcej oraz 3 najlepsze zawodniczki z Gminy Cedynia.

Mężczyźni wg klasyfikacji generalnej i pięciu kategoriach wiekowych: 16-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50-59 lat, 60 i więcej oraz 3 najlepszych zawodników z gminy Cedynia.

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 80 % wartości projektu wszyscy chętni uczestnicy biegu głównego nie będą musieli wpłacać tzw. „wpisowego”, ale oczywiście każdy z biegaczy otrzyma pakiet startowy, w którym znajdzie się: koszulka taktyczna, torba, medal pamiątkowy, czapeczka, gadżety, napój i woda. Wszystkich ugościmy ciepłym posiłkiem, zapewniamy również serdeczną atmosferę i piękną pogodę.

Jednak trzeba pomyśleć aby wpisowe kosztowało, aby bieg był coś wart. Wielu zawodników zapisuje się tylko po to aby mieć gadżety. A tu chodzi o propagowanie zdrowego trybu życia. Warunki na biegi przełajowe mamy świetne, ale biegaczy jak na lekarstwo. Tego rodzaju cykliczne imprezy mogą to zmienić. 

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kobieta 60+
kobieta 60+ 24.06.2022, 20:12
Szkoda tylko, że dla władz Gminy Cedynia to mężczyźni 60+, to mężczyźni, ale kobiety to tylko 40+. Starsze to nie kobiety...
_
sama nazwa mówi 24.06.2022, 12:58
Przecież COKiS to też Ośrodek SPORTU !!!

Pozostałe