Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 23:41
Reklama

Szkolna inwestycja nieoznakowana

W budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego od kilku tygodni trwa termomodernizacja. Widać to po pracach. I to wszystko w trakcie normalnej nauki szkolnej. Brakuje jednak oznakowania (tzw. żółtej tablicy), że rozpoczęto ogromną inwestycję.
Szkolna inwestycja nieoznakowana

Obecnie wymieniane są okna. Zaczęto od klasy, którą robili dwa dni. Teraz co jeden dzień, to jedno pomieszczenie. Zadania wykonuje głównie trzech pracowników. Gdy okna są wymieniane, to oczywiście dzieci mają zapewnione gabinety w innych miejscach. Trwa nauka i jednocześnie inwestycja. Jednak brakuje odpowiedniego oznaczenia, są oznaczone tylko składowiska materiałów, choć nie jesteśmy pewni czy oddzielenie taśmą załatwia sprawę. 

Kto w tej rozpoczętej termomodernizacji jest kierownikiem przedsięwzięcia, który powinien zapewnić odpowiednie oznakowanie terenu inwestycji? Nie ma też widocznej informacji, kto prowadzi nadzór. 

Każdy inwestor czy potem firma wykonująca inwestycję powinni umieścić znaki oraz tablice, co wynika bezpośrednio z przepisów budowlanych. Chodzi o to aby osoba trzecia wiedziała czy są pozwolenia, na mocy których jest prowadzona inwestycja, pod czyim nadzorem jest prowadzona, kto jest wykonawcą, jaki jest przewidywany termin zakończenia prac. Takie informacje są też potwierdzeniem bezpieczeństwa.

Przypominamy, że zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, kierownik budowy (robót) jest obowiązany umieścić na budowie lub rozbiórce, w widocznym miejscu, tablicę informacyjną oraz ogłoszenie zawierające dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia.

Na takiej tablicy spodziewamy się po pierwsze kluczowej informacji, czyli jaki jest to rodzaj robót budowlanych. Kolejna sprawa to potrzebny jest konkretny adres budowy. To jest np. potrzebne do tego aby dojechali tam inspektorzy. Trzecim elementem, którego się spodziewamy w tym miejscu, jest numer pozwolenia lub zgłoszenia, a do tego kontakt do organu nadzorującego dla osób zainteresowanych, jak i inspektorów czy biegłych wykonujących rutynowe kontrole. Jak oglądamy tego typu tablice, to są tam też numery telefonów do inwestora, wykonawcy.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
A
_Beverly 24.06.2022 13:38
Ale mają żółte papiery.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: potwierdzamTreść komentarza: Są jeszcze bilety. Warto...Data dodania komentarza: 24.04.2024, 11:48Źródło komentarza: Szkło Kontaktowe Live&Touch: Teatralna odsłona kultowego programu telewizyjnegoAutor komentarza: brownieTreść komentarza: Śmieszne to jest.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 22:41Źródło komentarza: Szkło Kontaktowe Live&Touch: Teatralna odsłona kultowego programu telewizyjnegoAutor komentarza: pytanieTreść komentarza: Bez zmian to po co wybory?Data dodania komentarza: 22.04.2024, 14:48Źródło komentarza: Barbara Rawecka burmistrzem ChojnyAutor komentarza: jak w marcuTreść komentarza: A w Cedyni śnieg pada. Drobne płatki ale zawsze to śnieg.Data dodania komentarza: 22.04.2024, 09:50Źródło komentarza: Barbara Rawecka burmistrzem ChojnyAutor komentarza: DeutschTreść komentarza: Moje zdanie jest takie kto zadłużyli miasto tych burmistrzów i rafę miasta rozliczyć I tyle czemu ich tak dużo a jak przychodzi co do czego nikt za nic nie odpowiada swojim majątkiem czas to zmienić zobaczymy czy radni raweckiej bedzaka oraz oni sami będą pchali się na te koryta miasto chojna zero inwestycji firm nikt nie przyciąga kapitału parki skwerki kwiatuszki to badziew a gdzie inwestycje ale pensje biorą za nic nie odpowiadają jeszcze się panosza zapominają ze oni pracują dla nas za nasze pieniadzeData dodania komentarza: 22.04.2024, 06:39Źródło komentarza: Rawecka i Będzak. Będzie druga tura wyborów w ChojnieAutor komentarza: wiaraTreść komentarza: Gratulacje, a jutro będą kwiaty.Data dodania komentarza: 22.04.2024, 01:57Źródło komentarza: Barbara Rawecka burmistrzem Chojny
Reklama
Reklama