Od 1 lipca do Chojny wraca nocna i świąteczna opieka zdrowotna

  • 30.06.2022, 21:57
  • Źródło: NFZ
Od 1 lipca do Chojny wraca nocna i świąteczna opieka zdrowotna NFZ
Po kilku miesiącach przerwy (trwającej od lutego do końca czerwca br.) w Chojnie od 1 lipca znowu będzie nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Punkt mieści się w budynku, w którym są przychodnie specjalistyczne, przy ul. Dworcowej 1. W ten sposób w powiecie gryfińskim ponownie* będą dwa punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej: w Gryfinie oraz w Chojnie, oba prowadzone przez gryfiński szpital powiatowy.

Wizytacja przeprowadzona przez pracowników Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ potwierdziła, że przychodnia spełnia wskazane w przepisach warunki i jest przygotowana do realizacji świadczeń. Punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Chojnie zaczyna swoją działalność 1 lipca o północy (z czwartku na piątek).

 

- Mimo trudności w pozyskaniu kadry medycznej i zorganizowaniu punktu, dzięki staraniom wielu osób Chojna ponownie znalazła się na mapie zabezpieczającej nocną i świąteczną opiekę zdrowotną w województwie. Lokalnej społeczności bardzo na tym zależało, bo to daje poczucie większego bezpieczeństwa, jest ważne dla pacjentów – ocenił Paweł Kurzak, dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ.

 

* Do stycznia 2022 roku prowadzenie punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Chojnie zapewniał szpital w Dębnie, mieszczący się w sąsiednim powiecie myśliborskim. Pod koniec stycznia br., na wniosek szpitala, umowa została rozwiązana.

Źródło: NFZ

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Agnieszka
Agnieszka 20.07.2022, 21:38
Powiedz to starszym osobom inteligencjo chodząca
Hahaha
Hahaha 12.07.2022, 17:57
Uuuu jaka mądra a gdzie jest napisane że to zdjęcie ilustracyjne?
biedny ty
biedny ty 19.07.2022, 16:45
Jeśli inteligencja gi tego nie podpowiada i wszystko traktujesz dosłownie to twój ból.
olo
olo 13.07.2022, 21:40
W ***
Zosia
Zosia 08.07.2022, 20:45
Wejście do nocnej i świątecznej jest od strony parkingu więc nie rozumiem tego zdjęcia wejścia do Poradni specjalistycznych. To mylące dla pacjentów.
_
rozbawiona 10.07.2022, 11:13
Naprawdę myślisz, że zdjęcie ilustracyjne ma pokazać drzwi> A może jeszcze mają ci pokazać wyjście ewakuacyjne? Wtedy moze trafisz :))))))))))

Pozostałe