Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 kwietnia 2024 16:43

Dźwigi towarowe – usprawnienie dla hotelowych kuchni

Hotele to miejsca, które z oczywistych względów kojarzą się z noclegami, a nie spożywaniem posiłków. Jednak w profesjonalnych hotelach zawsze znajduje się kuchnia, która obsługuje nie tylko gości, ale i klientów z zewnątrz. Usprawnienie jej działania znacznie pomaga w gotowaniu, dostarczaniu posiłków oraz szybkości obsługi.
  • 24.01.2020 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Dźwigi towarowe – usprawnienie dla hotelowych kuchni

Mini windy kuchenne

Jednym ze sposobów na usprawnienie funkcjonowania kuchni hotelowych jest zamontowanie w nich małych wind towarowych nazywanych również kuchennymi. Ich zadanie to transport gotowych potraw na różne piętra w budynku hotelowym, co eliminuje konieczność jeżdżenia z wózkami windami lub co gorsza, wspinanie się po schodach z rękami pełnymi talerzy. Małe windy kuchenne jak z oferty warszawskiego producenta http://www.lift.pl/kontakt-warszawa pozwalają w zaledwie kilka sekund przetransportować gotowe posiłki na dowolne piętro hotelu bezpośrednio z kuchni. Mogą być też wykorzystywane do przewożenia wielkogabarytowych składników – mąki, cukru, palet z wodą, worków z warzywami czy owocami itp.

 

Organizacja przyjęć

Kuchenne windy towarowe są wręcz niezbędne w sytuacji, gdy kuchnia znajduje się na innym poziomie niż sala restauracyjna. Nietrudno sobie wyobrazić, jaki chaos panowałby podczas zwykłego wydawania posiłków gościom, gdy kelnerzy musieliby wozić dania z jednego piętra na drugie. Wykorzystanie windy pozwala błyskawicznie, bezpiecznie i przede wszystkim w funkcjonalny sposób usprawnić cały proces. Kuchnia ładuje talerze do windy towarowej i wysyła je na odpowiednie piętro, gdzie przejmuje je obsługa kelnerska. Takie rozwiązania są ogromnym ułatwieniem w przypadku organizacji w hotelu jakiegoś przyjęcia, imprezy albo uroczystości z większą liczbą zaproszonych osób.

 

Zachowana świeżość posiłków

Co najważniejsze, windy towarowe to głównie szybkość transportu potraw z kuchni do sali jadalnej. W praktyce oznacza to skrócenie czasu, w jaki posiłek trafia na stół gościa, a to z kolei przekłada się na zachowanie wysokiej jakości dania oraz jego świeżości i odpowiedniej temperatury. Ręczne przenoszenie tac z jedzeniem to większe ryzyko, że posiłek wystygnie i tym samym przestanie być smaczny, tracąc wiele ze swoich walorów.

--- Artykuł sponsorowany ---