Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 2 maja 2025 04:25
Reklama

Gminny Konkurs recytatorski ,,Dzieci Niepodległej"

We wtorek 6 listopada 2018 w Szkole Podstawowej nr. 1 im. Janusza Korczaka odbył się gminny konkurs recytatorski pt. ,, Dzieci Niepodległej". Konkurs zorganizowany był dla dzieci z klas 0-2, który odbył się w szkolnej auli, uczestnikami byli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Chojnie, oraz uczniowie szkół z Brwic, Grzybna i Nawodnej.
Gminny Konkurs recytatorski ,,Dzieci Niepodległej"

Smutne to były czasy, gdy naszego pięknego kraju przez ponad sto dwadzieścia lat nie było na mapie Europy… Ale przecież odważni Polacy żyli także i wtedy, walcząc dzielnie z germanizacją i rusyfikacją, w tajemnicy czytając polskie książki, modląc się po polsku, dbając, by mowa ojczysta nie uległa zapomnieniu. Każdy próg stawał się twierdzą, bo „polski my naród, polski ród, królewski Szczep Piastowy”.

Dzisiaj my, Dzieci Niepodległej, szczęśliwie nie wiedzący czym są okrucieństwa wojny, naszej ojczyźnie możemy oddać hołd, śpiewając patriotyczne piosenki, mówiąc wiersze o naszym kraju, zaś na co dzień będąc dobrym człowiekiem -być dobrym patriotą. Rok 2018 jest rokiem wyjątkowym. 11 listopada 1918r. zakończyła się pierwsza wojna światowa, w której nasi nieprzyjaciele stanęli naprzeciwko siebie. Polacy również wzięli w niej udział, zmuszeni przez zaborców często do walki przeciwko przyjaciołom czy rodzinie.

Na szczęście ustalenia powojenne doprowadziły do tego, że nasz kraj uznano za państwo niepodległe. Datę zakończenia pierwszej wojny światowej uznajemy więc za dzień odzyskania niepodległości. Życząc naszej ojczyźnie stu lat, jak na tym torcie na naszej scenicznej dekoracji, 06 listopada zorganizowaliśmy gminny konkurs recytatorski dla dzieci z klas 0-2. Konkurs pod znamienną nazwą „Dzieci Niepodległej”, odbywający się w szkolnej auli, zgromadził najmłodszych deklamujących przedstawicieli szkolnych społeczności z obydwu szkół podstawowych w Chojnie, ze szkoły z Brwic, Grzybna i Nawodnej.

A oto zwycięzcy:

Klasy 0:

  • I miejsce Marcel Krauze ze Szkoły Podstawowej w Nawodnej
  • II miejsce Tomasz Kucharski ze Szkoły Podstawowej w Nawodnej
  • III miejsce Maja Rycerz ze Szkoły Podstawowej w Grzybnie

Klasy I:

  • I miejsce Magdalena Piepenhagen ze Szkoły Podstawowej w Grzybnie
  • II miejsce Antonina Czapska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie
  • III miejsce Ariel Sowiński ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie

Klasy II:

  • I miejsce Eliza Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Grzybnie
  • II miejsce Nadia Klimczuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie
  • III miejsce Lena Witek ze szkoły Podstawowej w Brwicach

Serdecznie Gratulujemy!!!

 

fot. i treść Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Suuuuper 08.11.2018 01:42
Młodzi patrioci nam rosną

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AdamTreść komentarza: To burmistrz jest księdzem, ze zaprasza na mszę? A co z niewierzącymi?Data dodania komentarza: 1.05.2025, 11:19Źródło komentarza: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja - wspólne świętowanie patriotyzmu i historiiAutor komentarza: programistaTreść komentarza: D... nie urywa.Data dodania komentarza: 1.05.2025, 10:52Źródło komentarza: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja - wspólne świętowanie patriotyzmu i historiiAutor komentarza: widzTreść komentarza: Nawet ciekawe to było.Data dodania komentarza: 1.05.2025, 10:05Źródło komentarza: Bitwa o Odrę – rekonstrukcja historyczna [FOTO, VIDEO]Autor komentarza: J.Treść komentarza: Burmistrza Cedyni nie widziałam na zdjęciach na uroczystościach.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 16:24Źródło komentarza: Bitwa o Odrę – rekonstrukcja historyczna [FOTO, VIDEO]Autor komentarza: KamilTreść komentarza: Kolejny amator łatwych cudzych pieniędzy....Data dodania komentarza: 30.04.2025, 16:23Źródło komentarza: Złodzieje kampera z narkotykami i pijany z zakazemAutor komentarza: Ryszard WiszniewskiTreść komentarza: Inscenizacja - przy odrobinie empatii to było piekło dla żołnierzy z wydarzeń sprzed 80 lat , śmierć była wszędzie , oglądałem to wydarzenie z ogromnymi emocjami , w forsowaniu Odry brał udział mój wujek Jan Wiszniowski , serce w gardle , łzy w oczach i wreszcie radość że ci chłopcy przeklęci przez paralityków umysłowych którzy kreują się na polityków są wreszcie znów docenieni , wielkie gratulacje dla uczestników inscenizacji i ukłon dla pana Michała dyrektora muzeum w GozdowicachData dodania komentarza: 29.04.2025, 18:24Źródło komentarza: Bitwa o Odrę – rekonstrukcja historyczna [FOTO, VIDEO]
Reklama
Reklama