Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 2 maja 2025 03:09
Reklama

Mienie gminy to nie prywatny folwark! – mówi zbulwersowany czytelnik

Możecie nagłośnić to, co dzieje się w mojej gminie? Władze gminy pozwalają PiS na wieszanie swoich bannerów w wielu miejscach. Wielkie banery PiS umieszczone są w centrum miasta na ziemi gminnej, na barierkach drogi wojewódzkiej przy przejściu dla pieszych, na terenie sieci telefonii komórkowej, przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, a na wsi nawet na ogrodzeniu świetlicy. Natomiast w sąsiadującej gminie są banery PiS na ogrodzeniu kościoła, a nawet… cmentarza! To jakaś masakra! Tak nie może być, to jest mienie gminy, czyli wszystkich ludzi, a nie prywatny folwark. Na dodatek w najbliższy poniedziałek przyjedzie do szkoły kilku ważnych członków PiS, żeby coś podpisywać. A przecież 15 października 2023 r. na terenie tej szkoły będą działały lokale wyborcze i pójdziemy do szkoły głosować. Jak władze gminy mogą się tak zachowywać?! – napisał do nas zbulwersowany czytelnik i przysyła zdjęcia na dowód umieszczania banerów kandydatów PiS do parlamentu na wymienionych wyżej obiektach i gruntach.
Mienie gminy to nie prywatny folwark! – mówi zbulwersowany czytelnik
Bannery wyborcze kandydatów PiS umieszczone są m.in. na ogrodzeniu świetlicy wiejskiej w Orzechowie w gm. Cedynia.

W liście czytelnika chodzi głównie o gminę Cedynia oraz sąsiadującą gminę Chojna.

Jak sprawdziliśmy, burmistrz Cedyni Adam Zarzycki najpierw 11 sierpnia 2023 r. podał do publicznej wiadomości, gdzie będzie można bezpłatnie umieszczać materiały komitetów wyborczych.
Wtedy były to jak zazwyczaj: słupy i tablice ogłoszeniowe oraz słupy oświetlenia ulicznego będące własnością gminy Cedynia. Nie było tam mowy o żadnych ogrodzeniach gminnych obiektów.

Jednak 8 września 2023 r. burmistrz znacznie poszerzył ofertę. Teraz bezpłatnie wszystkie komitety wyborcze mogą umieszczać swoje plakaty w dodatkowych miejscach.
A są to: ogrodzenia świetlic wiejskich na terenie gminy, ogrodzenie Ośrodka Sporu i Rekreacji w Cedyni przy ulicy Tadeusza Kościuszki, ogrodzenie budynku gospodarczego przepompowni ścieków przy wjeździe do Cedyni od strony Lubiechowa Dolnego, parking przy ul. Kościuszki, a nawet ogrodzenie placu zabaw przy ulicy Czcibora w Cedyni.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

podziękowania 27.09.2023 13:45
Dziękujemy pani Karwan za pokazanie tych *** Dzięki pani wiemy na kogo nie głosować.

Marcin 24.09.2023 10:08
Zauważyłem ze władze Cedyni bardzo promują pisowców. Wstyd trochę.

podatnik 26.09.2023 13:38
Tylko wstyd? Bo moim zdaniem jeśli robią to za nasze publiczne pieniądze bez pozwolenia to złłodziejstwo jest.

Marta 26.09.2023 19:46
Tu jest jeszcze inaczej specjalnie zmienili przepisy aby sobie dogodzić. Tacy plecowi poklepywacze.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AdamTreść komentarza: To burmistrz jest księdzem, ze zaprasza na mszę? A co z niewierzącymi?Data dodania komentarza: 1.05.2025, 11:19Źródło komentarza: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja - wspólne świętowanie patriotyzmu i historiiAutor komentarza: programistaTreść komentarza: D... nie urywa.Data dodania komentarza: 1.05.2025, 10:52Źródło komentarza: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja - wspólne świętowanie patriotyzmu i historiiAutor komentarza: widzTreść komentarza: Nawet ciekawe to było.Data dodania komentarza: 1.05.2025, 10:05Źródło komentarza: Bitwa o Odrę – rekonstrukcja historyczna [FOTO, VIDEO]Autor komentarza: J.Treść komentarza: Burmistrza Cedyni nie widziałam na zdjęciach na uroczystościach.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 16:24Źródło komentarza: Bitwa o Odrę – rekonstrukcja historyczna [FOTO, VIDEO]Autor komentarza: KamilTreść komentarza: Kolejny amator łatwych cudzych pieniędzy....Data dodania komentarza: 30.04.2025, 16:23Źródło komentarza: Złodzieje kampera z narkotykami i pijany z zakazemAutor komentarza: Ryszard WiszniewskiTreść komentarza: Inscenizacja - przy odrobinie empatii to było piekło dla żołnierzy z wydarzeń sprzed 80 lat , śmierć była wszędzie , oglądałem to wydarzenie z ogromnymi emocjami , w forsowaniu Odry brał udział mój wujek Jan Wiszniowski , serce w gardle , łzy w oczach i wreszcie radość że ci chłopcy przeklęci przez paralityków umysłowych którzy kreują się na polityków są wreszcie znów docenieni , wielkie gratulacje dla uczestników inscenizacji i ukłon dla pana Michała dyrektora muzeum w GozdowicachData dodania komentarza: 29.04.2025, 18:24Źródło komentarza: Bitwa o Odrę – rekonstrukcja historyczna [FOTO, VIDEO]
Reklama
Reklama