Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 2 maja 2025 10:13
Reklama

Święto, które wciąż jest żywe. Dzięki dzieciom

Śmiechy, pukanie do drzwi, przebieranie znowu rozbrzmiewały po Chojnie, Cedyni czy Moryniu. Halloween jako zabawa, przebieranie się i rzeźbienie w dyni i nie budzi już takich emocji, jak jeszcze niedawno. Jednak nie jest tak popularny, jak niektórych krajach.
Święto, które wciąż jest żywe. Dzięki dzieciom
Halloween święto słodkich duszków!.

Autor: S.R.

Ile razy usłyszeliście dzisiaj wieczorem pukanie do drzwi? I co? Raz czy dwa można przeżyć, ale kilkanaście razy? Niektórzy nie otwierają wtedy drzwi w ogóle. Zwyczaj halloween upodobali sobie zwłaszcza najmłodsi. Starsi bawili się głównie podczas ostatniego weekendu.

Jednak dla wielu osób przebieranki, maskarada i zbieranie cukierków w wieczór poprzedzający Wszystkich Świętych wciąż wzbudza kontrowersje.

W niektórych szkołach zamiast halloween, samorząd uczniowski 31 października organizuje np. bal wszystkich świętych.

O podejściu do tych zwyczajów pisaliśmy ostatnio tu:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

mieszkaniec bloku 01.11.2023 11:08
Nikt nie zabrania dzieciom zabawy ale jest jedna zasadnicza i bardzo ważna reguła: bawić się ale z kulturą. Niestety nie można tego powiedzieć o przemienionych w tym dniu dzieciach. Z obserwacji i wymiany poglądów ze znajomymi rysuje się obraz, że przeważają dzieci rozwydrzone. Niestety rodzice nie uczą kultury swoich pociech. Do drzwi nie potrafią normalnie pukać ale walić pięściami a nawet kopać nogami. Zaśmiecają klatki oblewają keczupem drzwi lub wysypują mąkę jak ktoś im nie otworzy albo jak nawet kogoś w domu nie ma. Jedne grupy po drugich nachodzą mieszkańców zakłócając im spokój. Oczywiście wielu mieszkańców częstuje dzieci cukierkami ale jak niektórym zrobiło się przykro, że jak im zabrakło cukierków to ich drzwi zostały obsypane lub oblane. I czy to jest dobra zabawa dla wszystkich, czy tylko dla dzieci, które sądzą, że im wszystko wolno a walenia pięściami i kopanie nogami w drzwi to jest normalne zachowanie. Ale jak ktoś się zdenerwuje i da w tyłek, to dopiero będzie krzyk.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AdamTreść komentarza: To burmistrz jest księdzem, ze zaprasza na mszę? A co z niewierzącymi?Data dodania komentarza: 1.05.2025, 11:19Źródło komentarza: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja - wspólne świętowanie patriotyzmu i historiiAutor komentarza: programistaTreść komentarza: D... nie urywa.Data dodania komentarza: 1.05.2025, 10:52Źródło komentarza: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja - wspólne świętowanie patriotyzmu i historiiAutor komentarza: widzTreść komentarza: Nawet ciekawe to było.Data dodania komentarza: 1.05.2025, 10:05Źródło komentarza: Bitwa o Odrę – rekonstrukcja historyczna [FOTO, VIDEO]Autor komentarza: J.Treść komentarza: Burmistrza Cedyni nie widziałam na zdjęciach na uroczystościach.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 16:24Źródło komentarza: Bitwa o Odrę – rekonstrukcja historyczna [FOTO, VIDEO]Autor komentarza: KamilTreść komentarza: Kolejny amator łatwych cudzych pieniędzy....Data dodania komentarza: 30.04.2025, 16:23Źródło komentarza: Złodzieje kampera z narkotykami i pijany z zakazemAutor komentarza: Ryszard WiszniewskiTreść komentarza: Inscenizacja - przy odrobinie empatii to było piekło dla żołnierzy z wydarzeń sprzed 80 lat , śmierć była wszędzie , oglądałem to wydarzenie z ogromnymi emocjami , w forsowaniu Odry brał udział mój wujek Jan Wiszniowski , serce w gardle , łzy w oczach i wreszcie radość że ci chłopcy przeklęci przez paralityków umysłowych którzy kreują się na polityków są wreszcie znów docenieni , wielkie gratulacje dla uczestników inscenizacji i ukłon dla pana Michała dyrektora muzeum w GozdowicachData dodania komentarza: 29.04.2025, 18:24Źródło komentarza: Bitwa o Odrę – rekonstrukcja historyczna [FOTO, VIDEO]
Reklama
Reklama