Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 1 maja 2025 17:34
Reklama

Nowe - stare wsie na mapie Gminy Chojna

Rada Miejska w Chojnie na najbliższej sesji ma podjąć decyzję, która z pewnością wpłynie na życie niektórych mieszkańców gminy.
Nowe - stare wsie na mapie Gminy Chojna

W najbliższym czasie planowane jest wystąpienie z wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, za pośrednictwem Wojewody Zachodniopomorskiego, o zmianę urzędowych rodzajów trzech miejscowości w gminie Chojna. Dotychczasowe osady mają stać się odrębnymi wsiami, co jest krokiem mającym na celu lepszą organizację administracyjną oraz dostosowanie nazw do rzeczywistego charakteru tych miejscowości.

Jakich miejscowości to dotyczy?

Zgodnie z planami, osada Graniczna, która obecnie administracyjnie jest częścią Lisiego Pola, ma zyskać status niezależnej wioski. Podobne zmiany obejmą również dwie inne osady: Godków-Osiedle, będącej częścią wsi Godków, oraz Łaziszcze, które jest osadą wsi Mętno. Zmiany te, dotyczące zarówno rodzaju miejscowości, jak i ich nazw, są realizowane na wniosek rady gminy, co stanowi istotny element procesu decyzyjnego.

Uzasadnienie zmian

W uzasadnieniu dla zmian podkreślono, że wszystkie trzy osady dysponują własną numeracją, a ich nazwy są powszechnie znane i stosowane w dokumentach, na mapach oraz w oznaczeniach drogowych. Miejscowości te funkcjonują już od dłuższego czasu jako samodzielne, co sprawia, że ich formalizacja w postaci nowego statusu administracyjnego wydaje się naturalnym krokiem.

Warto również zaznaczyć, że przed podjęciem decyzji o zmianach w statusie miejscowości, przeprowadzono konsultacje społeczne z mieszkańcami. Zmiany te spotkały się z pozytywnym odbiorem i akceptacją lokalnej społeczności. Mieszkańcy osad wyrazili swoje poparcie dla tego przedsięwzięcia, co świadczy o ich chęci do aktywnego uczestnictwa w procesach decyzyjnych dotyczących ich miejsca zamieszkania. Planowane zmiany w gminie Chojna mogą przynieść wiele korzyści. Utworzenie nowych wsi zapewne przyczyni się do wzmocnienia poczucia przynależności mieszkańców oraz ułatwi realizację lokalnych inicjatyw.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

herbaciarz 28.01.2025 01:43
Od mieszania herbata nie staje się słodsza, pani Rawecka.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AdamTreść komentarza: To burmistrz jest księdzem, ze zaprasza na mszę? A co z niewierzącymi?Data dodania komentarza: 1.05.2025, 11:19Źródło komentarza: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja - wspólne świętowanie patriotyzmu i historiiAutor komentarza: programistaTreść komentarza: D... nie urywa.Data dodania komentarza: 1.05.2025, 10:52Źródło komentarza: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja - wspólne świętowanie patriotyzmu i historiiAutor komentarza: widzTreść komentarza: Nawet ciekawe to było.Data dodania komentarza: 1.05.2025, 10:05Źródło komentarza: Bitwa o Odrę – rekonstrukcja historyczna [FOTO, VIDEO]Autor komentarza: J.Treść komentarza: Burmistrza Cedyni nie widziałam na zdjęciach na uroczystościach.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 16:24Źródło komentarza: Bitwa o Odrę – rekonstrukcja historyczna [FOTO, VIDEO]Autor komentarza: KamilTreść komentarza: Kolejny amator łatwych cudzych pieniędzy....Data dodania komentarza: 30.04.2025, 16:23Źródło komentarza: Złodzieje kampera z narkotykami i pijany z zakazemAutor komentarza: Ryszard WiszniewskiTreść komentarza: Inscenizacja - przy odrobinie empatii to było piekło dla żołnierzy z wydarzeń sprzed 80 lat , śmierć była wszędzie , oglądałem to wydarzenie z ogromnymi emocjami , w forsowaniu Odry brał udział mój wujek Jan Wiszniowski , serce w gardle , łzy w oczach i wreszcie radość że ci chłopcy przeklęci przez paralityków umysłowych którzy kreują się na polityków są wreszcie znów docenieni , wielkie gratulacje dla uczestników inscenizacji i ukłon dla pana Michała dyrektora muzeum w GozdowicachData dodania komentarza: 29.04.2025, 18:24Źródło komentarza: Bitwa o Odrę – rekonstrukcja historyczna [FOTO, VIDEO]
Reklama
Reklama