Rocznicę zakończenia II wojny światowej obchodzono w szczególnym miejscu [FOTO, WIDEO]

  • 08.05.2019, 23:57
Rocznicę zakończenia II wojny światowej obchodzono w szczególnym miejscu…
Uroczyste obchody 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej zostały zorganizowane 8 maja 2019 r. na siekierkowskim cmentarzu wojennym w Starych Łysogórkach (gm. Mieszkowice). W uroczystości uczestniczyło blisko 1500 uczniów, nauczycieli, żołnierzy, kombatantów i mieszkańców okolicznych miejscowości oraz władze samorządowe gmin Chojna, Moryń, Cedynia, Mieszkowice, Trzcińsko-Zdrój i Choszczno oraz powiatu gryfińskiego.

Ksiądz dr Paweł Płaczek w swoim kazaniu podczas mszy św. apelował o "budowanie mostów między nami (...), gdyż prawdziwy pokój tworzy się wtedy, kiedy potrafimy mówić do siebie słowo: przepraszam! Najlepszym słowem-mostem, który buduje relacje jest słowo: przepraszam!".

Wicestarosta powiatu gryfińskiego Ewa Dudar wygłosiła krótkie przemówienie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Głównymi organizatorami tego wydarzenia, objętego patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej, była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wojska Polskiego w Choszcznie oraz ks. proboszcz Andrzej Lemieszko z Klępicza (dekanat Cedynia).

Zgromadzeni wysłuchali koncertu pt. "Nasze drogi do wolności" w wykonaniu uczniów z Choszczna.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Koncert tak podobał się publiczności, że wicestarosta Ewa Dudar oraz burmistrz Cedyni Adam Zarzycki wyrazili szczególne podziękowania.

Przedstawicielom władz samorządowych zostały wręczone okolicznościowe upominki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

_

Zdjęcia (63)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czapki z głów
czapki z głów 10.05.2019, 10:14
Fajnie, że ktoś pamięta o tych ludziach co ginęli za Polskę.
czarno to widzę
czarno to widzę 10.05.2019, 00:41
Dzień zwycięstwa bolszewizmu nad Europą oznacza początek końca Europy narodów. Śmierć narodów. Tak postanowili sobie oni jak i demokraci, do tego dążyli od początków II wojny światowej - do świata bez narodów, do tygla wielokulturowego, tygla wieloetnicznego, do zakończenia tożsamości narodowej. Rozmieszać wszystko w tyglu. Oto ich cel. Polecam poczytać książki o II wojnie światowej z naciskiem na to założenie to się drodzy Państwo grubo zdziwicie jakie mają oni zamiary:) Niedługo nie będzie już Polaków, Niemców, Francuzów itp, będziemy żyli w takim europejskim USA beznarodowym. A te propagowanie mniejszości, wspieranie mniejszości to myślicie, że to przypadek? :) To plan dopracowany co do najdrobniejszych szczegółów, żegnajcie narody ziemi, nadchodzi światowy kołchoz sowiecki pod demokratycznymi auspicjami. Ale ludziom się nie chce czytać, wolicie przejeść swoje życie, przebawić i nic na końcu nie zrozumieć. To koniec kochani bo te przemiany niedługo nadciągną po was:) wejdą wam do domów.
DD
DD 09.05.2019, 11:00
Pięknie!
kazuar
kazuar 09.05.2019, 09:53
Pani Rawecka oczywiście z Pisanką a kto pilnował gminy kiedy wszyscy świętowali?
wiki
wiki 09.05.2019, 07:19
Piękna uroczystość.

Pozostałe