Święto SP 2 w biało-czerwonych barwach

  • 11.05.2019, 08:51
Święto SP 2 w biało-czerwonych barwach fot. dost.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie 10 maja 2019 roku obchodziła 23. rocznicę nadania imienia połączoną z zakończeniem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Wszelkie działania zaplanowano tak, aby zaakcentować zarówno tradycje szkolne, jak i patriotyczne. Uroczystość miała niezwykły charakter, gdyż wiązała się również z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci zachwycały wykonaniem patriotycznych wierszy i piosenek.

Szkole naszej patronuje niezwykła postać – wspaniały pisarz, publicysta i wielki miłośnik teatru – Kornel Makuszyński. Pisarz w każdej swej powieści ukazywał miłość do Ojczyzny, uczył czytelników patriotyzmu. Ku radości i pokrzepieniu duszy żołnierskiej napisał w 1920 roku cykl niezwykle popularnych „Piosenek żołnierskich”, w 1926 roku otrzymał państwową nagrodę literacką za „Pieśń o o ojczyźnie”.

Tradycyjnie już podczas Święta Szkoły wręczono listy gratulacyjne uczniom, którzy rozwijali swoje talenty poza szkołą i osiągali sukcesy w działalności sportowej, artystycznej lub innej.

Pragnąc uczcić Święto Szkoły zaproszono całą społeczność dwójki do aktywnej zabawy, podczas której zaplanowano:

  • Klasowy turniej wiedzy o patronie szkoły.
  • Klasowe rozgrywki sportowe.
  • Quiz o naszej Ojczyźnie.
  • Zabawy plastyczne i literackie.

Z okazji urodzin szkoła otrzymała z rąk pani dyrektor i Rady Rodziców niezwykły prezent – szkolny radiowęzeł.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom w przygotowanie uroczystości, Radzie Rodziców za pyszne ciasta i grillowane kiełbaski, a paniom ze stołówki szkolnej za pożywną grochówkę, pani Mai Rumbuć i pani Joannie Szpilskiej za dodatkowe atrakcje dla naszych uczniów.

_

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

koza
koza 12.05.2019, 23:01
A ten Koziołek co taki Matołek?
Moryń
Moryń 11.05.2019, 13:42
Ci to mają dobre pomysły.
Asia
Asia 11.05.2019, 11:17
Uwielbiałam przygody Koziołka Matołka :)

Pozostałe