Biegowe centra i sierotki

  • 29.05.2019, 22:52
Biegowe centra i sierotki
Dziś, 29 maja 2019 r. w Moryniu zorganizowano imprezę, której mogą pozazdrościć Cedynia czy Chojna. Moryńska Trójka to uliczne biegi, w których uczestniczyli młodzi mieszkańcy gminy od przedszkolaków, zerowiaków, uczniów klas młodszych i starszych po gimnazjalistów moryńskiej szkoły. Był również bieg integracyjny dla niepełnosprawnych oraz bieg otwarty.

Trzcińsko-Zdrój ma swoje imprezy biegowe. Brakuje ich właśnie w Chojnie czy Cedyni. Co prawda w tej ostatniej odbywał się tzw. bieg do orła, ale w ostatnich latach to raczej był podbieg pod strome wzgórze, komiczna konkurencja niż zawody związane z biegiem. Mamy nadzieję, że przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni zadba aby te zawody, o jego puchar, tym razem odbywały się godnie.

Wracając do zawodów w Moryniu, to w głównym biegu wśród mężczyzn zwyciężył Hubert Kwiecień. Wyprzedził on Michała Kałduńskiego i Kacpra Matoszkę. W kategorii kobiet dobry przykład dała i na mecie pierwsza zameldowała się nauczycielka Małgorzata Jaz. Wyprzedziła Wiktorię Trochimiuk i Dobrosławę Pietrzyk.

Sędzią zawodów był Jacek Górny z Cedyni. Imprezę prowadził Krzysztof Konecki. Inicjatorem i wręczającym nagrody był burmistrz Józef Piątek.

Wiele zdjęć z Moryńskiej Trójki obejrzymy na igryfino:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/32494,biegowe-swieto-dla-dzieci-i-mlodziezy-szkolnej-mnostwo-zdjec

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Karolina
Karolina 30.05.2019, 13:58
To bieg Przewodniczącego i on o tym decyduje.
:))))
:)))) 29.05.2019, 23:45
Bo to Nygusy!

Pozostałe