Konsultacje w sprawie pomnika na cedyńskim rynku

  • 30.08.2019, 13:40
Konsultacje w sprawie pomnika na cedyńskim rynku
Dziś 30 sierpnia 2019 roku odbędą się kolejne konsultacje w sprawie pomnika na placu Wolności w Cedyni. Rozmowy dotyczące pomnika Rejonu Pamięci Cedynia-Gozdowice-Siekierki Orderu Krzyża Grunwaldu i w sprawie ewentualnej budowy nowego pomnika odbędą się w gabinecie burmistrza o godz. 16.

Sprawa pomnika na placu Wolności jest dyskutowana od ok. 2 lat. Teraz weszła jednak na inny poziom, po którym mogą zapaść konkretne decyzje.

-Prowadzimy różnego rodzaju konsultacje – powiedział na jednej z sesji Rady Miejskiej w Cedyni burmistrz Adam Zarzycki. –Osobiście optuję za przeniesieniem tego pomnika i zbudowaniem nowego! To moje zdanie, ale uszanuję wolę rady, uszanuję wolę mieszkańców. Czekam na propozycje – powiedział burmistrz. –Podoba mi się pomnik w Dębnie. Tam na cokole stoi orzeł – dodał burmistrz.

Na zdjęciu przedstawiamy pomnik z Dębna.

W konsultacjach uczestniczy m.in. Towarzystwo Miłośników Ziemi Cedyńskiej, które od 2 lat wysuwa propozycje związane z 100.rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Optujemy za tym aby każdy mieszkaniec gminy mógł się wypowiedzieć w specjalnej sondzie.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

W.
W. 04.09.2019, 12:14
Orłów ci u nas dostatek!Wymyślmy cos innego!
Sęk
Sęk 03.09.2019, 14:04
Nie można robić takiego samego pomnika bo będzie to plagiat.
Olo
Olo 03.09.2019, 09:53
A kto jest autorem tego pomnika na rynku?
msc.
msc. 02.09.2019, 20:47
Jak już musi być coś nowego to już niech będzie chociaż coś ładnego.
uważam, że
uważam, że 02.09.2019, 13:59
Społeczność gminy Cedynia stać na porządny pomnik.
krystyna
krystyna 04.09.2019, 08:44
a stać na plac zabaw dla dzieci nie rozlatujący się ????
mieszkaniec gminy
mieszkaniec gminy 04.09.2019, 09:39
Krystyno, ja mam ponad 70 lat i dlaczego mam się zajmować twoimi dzieciakami? Ja jestem patriotą i chcę zostawić po sobie ładny pomnik, którego zazdrościli by nam Niemcy. Mam swoje pieniądze i chcę przeznaczyć je właśnie na pomnik. A swoimi dzieciakami zajmij się sama bo to twój obowiązek a nie mój.
krystyna
krystyna 31.08.2019, 12:27
a może Basen dla dzieci odnowić jak należy by woda była niebieska nie czarna z robalami ??? a ścieżka dla bezpieczeństwa rowerzystów cedynia -osinów .... Pomnik sobie za życia stawiać nonsens !!!
Drakulec
Drakulec 31.08.2019, 14:05
A co po śmierci mają stawiać jako duchy? I nie sobie tylko Ojczyźnie w 100. rocznicę. Basen trzeba odnowić, ale to inna para kaloszy. Po co rozważać masz rozważać czy kupić żywność czy sukienkę jak musisz jedno i drugie. Byle jakiej sukienki nie kupisz, tylko będziesz najpierw przymierzac i się zastanawiać. Prawda?!
krystyna
krystyna 02.09.2019, 13:01
mało pomników i cmentarzy na 1m2 w okolicy ?
zadbać o to co jest i inwestować w życie i żyjących !!!!
a krzyży na drodze osinów- cedynia nie widać ???
sukienkę do krzyża czy pomnika porównujesz ....?
priorytety gmina bez pomnika przetrwa ale czy bez ludzi ?
mieszkaniec gminy
mieszkaniec gminy 04.09.2019, 09:44
Krystyno te życiowe rady to może zachowaj dla siebie i się nimi nie chwal nawet. Nic nie buduj, w nic nie inwestuj, nie sadź nowych kwiatów , tylko dbaj o to co jest. Swoim rodzicom czy dziadkom też nie stawiaj pomnika bo to co już jest to wystarczy. Idiotycznie brzmi nieprawdaż? To dlaczego takie głupie rady dajesz innym?
wioletta
wioletta 30.08.2019, 22:53
Pomnik ten był historyczny a z historią się nie walczy - historię się szanuje i przekazuje dalszym pokoleniom. Nie sztuką jest niszczyć dobra kultury - sztuką jest je zachować dla pokoleń. Na miejscach historycznych nie twórzmy nowego wizerunku i tak nie zostanie doceniony. Każde wydarzenie ma swój sens i tak tworzy się właśnie historia. Niszczenie kultury nawet takiej jak PRL -to brak polskości. Być może ten pomnik to blizna w Narodzie ale to pewien zakres wiadomości dla młodego pokolenia. Nie niszczmy dóbr kultury.
mieszkaneic
mieszkaneic 30.08.2019, 22:44
Chce wyrazić swoje zdanie w sprawie pomnika. Panie i panowie chodzi o to, że historii się nie cofnie, pomnik jest piękny dla mnie pod względem artystycznym, a czy naszym idealistom nie szkoda funduszy na orła jak mamy już na Górze Czcibora? Co to hodowlę orłów będziemy zakładać.
pomniki jak grzyby
pomniki jak grzyby 30.08.2019, 22:40
Pytam sie kto w powojennych latach nie walczyl, a kura, a kaczka, sami dzialacze AK.Pomniki wszystkim sie naleza.
cocker spaniel
cocker spaniel 30.08.2019, 19:16
O widzę że wieżę kościoła też zmienią! Skończy się zbiórka.
Pappi
Pappi 30.08.2019, 18:44
Kto jeszcze uczestniczy w tych konsultacjach oprócz TMZC?
Andrzej
Andrzej 30.08.2019, 21:39
W konsultacjach uczestniczą przedstawiciele stowarzyszeń, dyrektor muzeum, przewodniczący rady oraz burmistrz. Z tego co wiem spotkania mają być otwarte dla każdego, kto chciałby w tym uczestniczyć.
chętny do dyskusji
chętny do dyskusji 30.08.2019, 15:45
A co tak późno informujecie?!
Andrzej
Andrzej 30.08.2019, 21:40
Spotkanie zostało przesunięte i wyjątkowo wypadło dziś, o czym poinformowano wczoraj po południu. Było to termin, który pasował wielu osobom. Termin kolejnego spotkania, nie jest jeszcze wiadomy.
masc
masc 30.08.2019, 15:43
Bardzo ładny pomnik, mógłby podobny stanąć w Cedyni!

Pozostałe