Pierwszy krok do powstania ścieżki rowerowej Cedynia - Osinów Dolny

  • 12.09.2019, 22:29
Pierwszy krok do powstania ścieżki rowerowej Cedynia - Osinów Dolny Artur Nycz, podobnie jak jego koleżanki i koledzy, głosuje za uchwałą.
Dziś, 12 września Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie podjął uchwałę, na podstawie której powierzono gminie Cedynia zadanie wybudowania odcinka ścieżki rowerowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 124. Jest to ważna część ważnej trasy turystycznej między Cedynią, a Osinowem Dolnym.

Na podstawie dzisiejsze decyzji w Szczecinie gmina Cedynia przygotuje teraz dokumentację projektową i będzie inwestorem. Samorząd województwa ma jeszcze udzielić gminie wsparcia merytorycznego i pełnego wsparcia przy realizacji inwestycji.

Planowany odcinek, o długości 2 km, powstanie od centrum Cedyni do skrzyżowania z drogą wojewódzką w terminie do 31 grudnia 2022 r.

Szacunkowa wartość powierzonego Gminie Cedynia zadania wynosi 3 mln zł.

Wszyscy radni Sejmiku Wojewódzkiego w Szczecinie byli za (23 głosy). Debata w tej sprawie odbyła się w obecności burmistrza Cedyni Adama Zarzyckiego Konsekwencją podjętej przez sejmik uchwały, będzie podpisanie porozumienia określającego szczegóły realizacji inwestycji.

Prace merytoryczne nad tą uchwałą prowadziła Komisja Gospodarki, Infrastruktury i Ochrony środowiska, której przewodniczy Artur Nycz, radny wojewódzki z naszego powiatu ,który przedstawiał projekt na sesji sejmiku.

-Przede wszystkim chcę podziękować burmistrzowi Adamowi Zarzyckiemu, a także koleżankom i kolegom samorządowcom z Cedyni, że podejmują to wyzwanie. Porozumienie jakie udało się wypracować, uważam za modelowe w zakresie współpracy samorządu gminnego z samorządem wojewódzkim. Dzięki temu, zarówno Komisja jak Sejmik, decyzję w tym zakresie podjęli jednomyślnie, co nie jest normą w Sejmiku – powiedział Artur Nycz. -Ze swojej strony mogę zapewnić samorządowców i mieszkańców Gminy Cedynia, że z powyższym zadaniem na pewno nie zostaną sami na wszystkich etapach przygotowania i realizacji – dodał radny z Gryfina.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marian
Marian 13.09.2019, 14:37
a kto płaci za tę ścieżkę?
koło
koło 13.09.2019, 12:20
Wreszcie coś się rusza w tej sprawie!
Gabryska
Gabryska 13.09.2019, 10:02
Gratuluję Adam!
wkurzony
wkurzony 12.09.2019, 23:56
A wredna G.Kotowicz jeszcze by koty darła z marszałkiem Geblewiczem i g... byśmy z tego mieli. Już dawno mogliśmy to mieć tylko zawziętość tej blondynki sterowanej przez takiego jednego że nie wymienię z nazwiska doprowadziła do tego że drogi dla rowerów jeszcze nie ma! Teraz trzeba nadrabiać stracone lata.
Zygacz
Zygacz 04.10.2019, 20:42
Zygac się chce od tego ciągłego hejtu na Panią Kotowicz.
kulturalna odpowiedź
kulturalna odpowiedź 04.10.2019, 21:58
Jaki ciągłe jak miesiąc temu napisane. Jaki hejt skoro to prawda i sama się chwaliła, że zadarła z marszałkiem bo niby miał kasę oddać. A tu okazało się, że ani kasy dla Gminy ani inwestycji drogowej dla Osinowa! Taka jest prawda, a nie zaden hejt. Nie używaj więc słów, których nie rozumiesz człowieku o prostackim nicku.
osinowiak
osinowiak 05.10.2019, 14:12
Cóż prawda boli ja, ale gdy ona szkodziła to nie pamięta, amy cierpimy przez jej durne decyzje do dziś.
Anka
Anka 12.09.2019, 22:57
Duże gratulacje dla Pana Burmistrza za ten sukces!
S.
S. 12.09.2019, 22:43
Super, to wreszcie bezpiecznie można będzie dojechać do pracy! Teraz to strach.

Pozostałe