19 dni bez przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży - jedyna taka akcja w powiecie gryfińskim

  • 24.11.2019, 19:33
19 dni bez przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży - jedyna taka akcja w powiecie gryfińskim fot. dost.
Uroczyste otwarcie wystawy w ramach kampanii fundacji "po Drugie" o nazwie ,,19 dni bez przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży” odbyło się 12 listopada 2019r. w Centrum Kultury w Chojnie. Oficjalnego otwarcia dokonał starosta powiatu gryfińskiego. Wystawa jest jednym z dziesięciu przedsięwzięć w województwie zachodniopomorskim i jedyną w powiecie gryfińskim.
Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation - genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet. W Polsce akcja organizowana jest przez fundację „po Drugie”. Kampania realizowana jest na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata i ma na celu budowanie świata bezpiecznego, spokojnego, bez przemocy.
 
Cel wystawy to promocja świata bezpiecznego, spokojnego, uwrażliwienie na problem przemocy i zachęcenie do podejmowania działań, reagowania w przypadkach występowania przemocy.
 
Organizatorem był Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie, który do współpracy zaprosił inne szkoły, instytucje, placówki z gminy Chojna. Tworzący wystawę mieli za zadanie zapoznać z problematyką poruszonego zagadnienia i stworzyć w dowolnej technice plastycznej prace zgodne z tematem wystawy.
Przygotowania do wystawy trwały od września 2019 r. W wystawie prezentowane są prace twórców: z: Przedszkola Miejskiego w Chojnie, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej w Krzymowie, Szkoły Podstawowej w Grzybnie, Szkoły Podstawowej w Nawodnej, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
 
Wystawa prezentowała obrazy świata spokojnego, bezpiecznego, bez przemocy. W trakcie wystawy odwiedzający mieli możliwość skorzystania z punktów interakcji, w których rozwiązywali zadania związane z tematem przewodnim, zadania miały charakter polisensoryczny.
 
Cieszymy się, że ta inicjatywa spotkała się z tak szerokim odzewem, za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że współpraca zapoczątkowana podczas tworzenia wystawy, będzie rozwijała się w kolejnych latach.
 
Organizatorzy wystawy: Magdalena Zagajewska, Bernarda Pasek-Macyszyn, Emilia Bucyk, Magdalena Paczkowska, Karolina Dudek-Śmiśniewicz, Daniela Iskra.
_

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

propozycja
propozycja 24.11.2019, 22:04
Uważam, że takie walki z przemocą przynoszą odwrotny skutek. Jak można dzielić gatunek ludzki i walczyć tylko o dzieci!? A może tak edukacja w kierunku relacji człowiek - odpowiedzialność - rodzina?! Zmiana myślenia jest potrzebna a nie STOP!
rulez
rulez 24.11.2019, 19:56
Brawo Chojna!

Pozostałe