Złodziejskie szajki kradną na rynku

  • 02.12.2019, 22:49
Złodziejskie szajki kradną na rynku Policja Akcja uświadamiająca policji.
Na rynku w Osinowie Dolnym przyjeżdżają całe wyspecjalizowane grupy. Ludzie tracą nie tylko pieniądze, ale i dokumenty. Okradziony może być każdy. A kieszonkowiec to taki dżentelmeński złodziej – nawet nie zauważysz kiedy wyciągnie ci... portfel

W przedświątecznym zamieszaniu często nie zwracamy uwagi na sytuacje, w których będąc w dużych skupiskach ludzi możemy stać się ofiarą kradzieży kieszonkowej. Do tego typu zdarzeń może dochodzić najczęściej targowiskach, ale i w centrach handlowych, hipermarketach bądź w środkach komunikacji

Policja radzi:

Pamiętaj! Kieszonkowcy to z reguły złodzieje, którzy wtapiają się w tłum i nie wyróżniają się z wyglądu. Może to być zarówno kobieta jak i mężczyzna w każdym wieku. Często współpracują ze sobą w grupie, gdzie każdy ma przydzielone konkretne „zadanie do wykonania”. Idealny moment do „ataku” to kolejki, wąskie przejścia oraz wszelkie momenty kiedy dochodzi do wzmożonego ruchu na niewielkim obszarze, wówczas łatwo kogoś potracić czy się o niego otrzeć.

Nie daj się okraść! Policja przypomina:

-nie przechowuj portfela w tylnej kieszeni spodni,

-noś torebkę/torbę z przodu, aby mieć ją zawsze „na oku”,

-zamykaj torebkę/torbę na zamek,

-zapinaj kieszenie od kurtki,

-podczas płacenia za zakupy, nie odkładaj torebki czy portfela na bok,

-nie trzymaj dokumentów razem z kluczami od mieszkania,

-w środkach komunikacji miejskiej nie zostawiaj bagażu gdy odchodzisz skasować bilet,

-nie afiszuj się z posiadanymi pieniędzmi czy przedmiotami wartościowymi,

-zwróć uwagę na osoby które chodzą z przewieszonymi na ręku kurtkami, płaszczami itp.

Jeżeli dojdzie do kradzieży natychmiast poinformuj policję, jeśli pośród skradzionych przedmiotów znajdują się również klucze do twojego mieszkania, bez zbędnej zwłoki wymień przynajmniej jeden zamek.

_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cha
cha 04.12.2019, 11:42
Jakby obcinali ręce to od razu byłoby widać ;-)
GOŚC
GOŚC 03.12.2019, 14:45
Ależ Panie i Panowie wiemy że natura nas stworzyła do tego że posiadamy ta tendencje ruchów aby się wzbogacać- No nie tak ?!! Dodajmy że każdy kraj posiada organ jak Policja..Sad..Wiezienia..oraz złodzieji..bandytów..ale mamy rownież Szlachetnych i uczciwych Obywateli co jest o wiele więcej procentualnie i wszyscy nie moga sie podszywac i osadzac za jednego zlodzieja czy bandytę... nie mozemy dopuscic aby skalano jeden naród za to co w innych to samo czynia...Logiczne rozumowanie i zrozumienie pomoże LUDZIOM DOBREJ WOLI!
emigrant
emigrant 03.12.2019, 12:20
Jestem teraz w angielskim miescie, takim jak moze Gryfino. i z oddali moge powiedziec, ze my Polacy nie musimy sie za siebie wstydzic, nie jestesmy gorsi tylko troche inni. Ale tez i Oni sa inni niz My. Ale tez musimy powiedziec, ze uwazamy siebie za narod" wybrany", ktory wycierpial i mu sie wszystko nalezy, i kazda wladza ma nam dac a z drugiej strony ta wladza olewa spoleczenstwo. W Anglii szanuja starocie i nie wydaja niepotrzebnie forse na nowe i nie szpanuja. U nas ciagla pogon za nowymi rzeczami, kupowanymi na wyrost, takze wielkimi willami, dzialkami, ekstra samochodami. I ten najbiedniejszy musi dorownac bogatemu. Ponadto u nas jest za duzo psow i smieci z tego powodu a ich wlasciciele lepiej je traktuja niz ludzi.
okazja czyni złodzieja
okazja czyni złodzieja 03.12.2019, 11:45
Jest taki filmik nakręcony w Japonii, gdzie społeczeństwo jest jednym z najmniejszą liczbą złodziei na 1000 mieszkańców na świecie.Specjalnie zostawili otwarty samochód z torebkami w środku i co się okazało?Kradli ludzie którym normalnie do głowy by to nie przyszło, niezależnie od wykształcenia i pozycji społecznej.
łech
łech 03.12.2019, 11:26
To jest akcja odwetowa polskiego werwolfu, wypłat reparacji wojennych czas zacząć.To oczywiście żart, a tak na poważnie...Myślicie że Niemcy nie kradną?Że sezon na Jumę mają tylko Polacy?Zresztą:" wszystko tu kiedyś zostało komuś ukradzione" z jakiego filmu to cytat?Stawiam 1l za szybką odpowiedź.
co z tobą?
co z tobą? 03.12.2019, 11:46
Od rana napruty? O od razu stawiasz litra?
L.
L. 03.12.2019, 10:20
Przed samymi świętami będzie ich jeszcze więcej.
ES
ES 03.12.2019, 00:04
Stragany tez sa okradane.

Pozostałe