Zaczęło się od listu. Temat szkoły w Piasku stanął na sesji [FOTO, WIDEO]

  • 23.01.2020, 20:08
Zaczęło się od listu. Temat szkoły w Piasku stanął na sesji [FOTO, WIDEO]
Wymiana zdań na dzisiejszej (23 stycznia 2020 r.) sesji Rady Miejskiej w Cedyni dotyczyła szkół. Zaczęło się od listu, który przedstawicielka Rady Rodziców z podstawówki w Piasku wręczyła burmistrzowi i przewodniczącemu rady. Niestety publicznie nie ujawniono pełnej treści tej korespondencji. Z rozmów wynikało, że pismo dotyczyć mogło likwidacji szkoły. Jednak takiego punktu w ogóle nie było w planach.

Przewodniczący Rady Miejskiej pozwolił podczas sesji na swobodną wymianę zdań. Posłuchajmy, jak to wyglądało:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Do sprawy odniósł się burmistrz Cedyni Adam Zarzycki. Z wystąpieniem burmistrza można zapoznać się na poniższym nagraniu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

_

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (78)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cedyniak
Cedyniak 27.01.2020, 00:43
GŁOWNIAK NA BURMISTRZA!
Kocur
Kocur 27.01.2020, 22:47
To już opozycja zdradza Kotkę ;)
Bardzo szybko zapomnieli ;)
dokarmić?
dokarmić? 28.01.2020, 13:01
Bezdomna kotka.
szary wyborca
szary wyborca 27.01.2020, 17:31
Może za kilkanaście lat. Na razie to nawet na radnego się nie nadaje. Brak doświadczenia, zarozumiałość i błędy jakie robi to koszmarne połączenie.
z Bielinka
z Bielinka 25.01.2020, 12:55
Panie Piotrze wstyd mi za pana. To karczemna pyskówka
Gminianin
Gminianin 24.01.2020, 23:35
Akurat pyskówkę i nawet sam nie wiem co to było i dlaczego rozpoczęła jedna Pani atakując przedstawiciela rodziców szkoły z Piasku zresztą można sobie obejrzeć i wyciągnąć wnioski kto zrobił zamieszanie.... trochę wstyd...
no tak
no tak 25.01.2020, 12:56
A dopuscil do niej przewodniczacy!
Cedynianka
Cedynianka 24.01.2020, 23:19
A czemu. nikt nie napisze ze te panie ktore tak pieknie sie wypowiadaly to dobre znajome naszego Pana Burmistrza
Cedynek
Cedynek 25.01.2020, 18:33
Najwyraźniej pan burmistrz nie chce się do tego przyznać ?,a publiczną tajemnicą jest, że zaprosił te panie i znajomych z ulicy Kosciuszki na tą sesję. Dlaczego pani Niedżwiedzka zaatakowała rodziców z Piasek ? jakim prawem podnosiła głos na sesji ? Dlaczego burmistrz nie reagował ?
Jolanta Sz.
Jolanta Sz. 24.01.2020, 19:56
Uważam, że pan Głowniak nie potrafi być obiektywny dlatego dla dobra gminy powinien jak najszybciej złożyć dymisję z pełnionej funkcji.
Piotr Głowniak
Piotr Głowniak 24.01.2020, 16:28
Zanim zaczniecie Państwo snuć dalsze domysły co do pisma przekazanego radzie i Panu Burmistrzowi. Nie jest to żaden list. Jest to prośba o pozostawienie bez zmian podziału gminy na obwody szkolne. Na początku nagrania mówi o tym osoba, która przekazała pismo. Objaśniał jego treść również Pan Burmistrza, jak i Kierownik Zespołu Administracyjnego Szkół.
Mieszkanka
Mieszkanka 24.01.2020, 20:34
Po pierwsze , Pani zaczęła wypowiedź nie przedstawiwszy siebie ani treści pism , do których rzekomo nawiązywała. Po drugie, Kierownik ZAS odnosił się do słów i zarzutów przedstawicieli mieszkańców/ rodziców dzieci z SP w Piasku. Przewodniczący Rady powinien był to zauważyć , jak również to , że ktoś z sesji Rady Miejskiej zrobił sobie jarmarczne przekrzykiwanki...niby cywilizowany świat.
Dona
Dona 24.01.2020, 20:54
Ale za te jarmarczne przekrzykiwanki odpowiedzialny jest przewodniczący, którym jeszcze jest niestety Piotr Głowniak!
Róża
Róża 26.01.2020, 18:31
A nie przypadkiem pyskate fanki brmistrza .A Ela tak się odpłaca za powrót mężusia na posadkę? .to jest dopiro wstyd
Donek
Donek 25.01.2020, 18:35
A coś wiesz ? co Wasz kochany burmistrz szykuje za rewoltę ? Podziel się wiedzą, należy się to mieszkańcom.Przecież burmistrz zarzycki nie kłamie...?
Leszek
Leszek 24.01.2020, 18:00
Jak ty Głowniak uważasz, że jak godzinnej wymianie zdań padł ten temat i zostało objaśnione to tym masz zakrzywienie rzeczywistości i winieneś się zgłosić do specjalisty.

Twoim *** obowiązkiem było odczytać o co chodzi a nie otwierać pyskówki jakiej jeszcze ta rada nie widziała.

Nie pozdrawiam.
bzyk
bzyk 25.01.2020, 18:38
Nie powinienem w ogole zabierać głosu, ale ten poziom jest żenujacy bez względu kto się kryje za nikiem Leszek. Wstyd to mało powiedziane, żenada i poziom kultury poniżej normy.
radny
radny 24.01.2020, 15:18
Kotowiczanom puszczają nerwy i szukają taniej sensacji tam gdzie jej nie ma. Przestańcie mówi mówić o szkole w Piasku, nie ma żadnego tematu zamknięcia szkoły!
nie radny
nie radny 24.01.2020, 14:50
Do nie głupi proszę post przeczytać kilka razy tylko ze zrozumieniem a jak dalej nie zrozumiesz, to poproś kogoś z otoczenia, aby może ten tekst przetłumaczył dla twoich potrzeb. Po co ta wielka spinka, można rzec slangiem "luzuj majty" .
nie radny
nie radny 24.01.2020, 11:55
Teraz burmistrz narzeka, że gmina zadłużona , szkoła się sypie i brakuje funduszy, ale już nie dopowiedział, że szkołę można było remontować wcześniej gdy był burmistrzem i można było większe środki pozyskiwać . Wcześniej najważniejsze dla burmistrza były rankingi i chwalenie się jaka to gmina Cedynia bogata i teraz ja się pytam gdzie są te rankingi widoczne? Proszę spojrzeć na sąsiednią gminę Moryń, tam nie były ważne rankingi tylko pisanie projektów na konkretne inwestycje, gmina się zadłużała, ale fundusze inwestycyjne wracały i teraz jest pięknie. W Cedyni jest mania narzekania, jak to przez ostatnie cztery lata nic nie zrobiono i teraz musimy " wszystko naprawiać", a rzeczywistość jest całkiem inna, wszystko toczy się dalej swoim tempem, nie chciało się remontować szkoły gminie dziesięć lat temu, więc trzeba to zrobić teraz.Nie ważne kto jest burmistrzem, remont musi być wykonany i kropka. Ostatnia sesja pokazała jak łatwo ludzie dajecie się manipulować, a władzy na tym zależy, abyście się kłócili i im wszystko uprzejmie donosili, trochę dystansu do włodarzy i będziecie zdrowsi, a nie na skinięcie palcem lecicie na sesję i pokazujecie swoje "ja"w obronie czego? sami nie wiecie.
nie głupi
nie głupi 24.01.2020, 12:17
Słuchaj uważnie co mówił burmistrz, a nie tworzysz fikcję. Narzekał ale na ekipę Kotowicz, że rozgrzebała inwestycję, nie zadbała o pieniądze na kontynuację i jeszcze w ostatniej kadencji dopuścili do tego, że teraz zajmuje się tym prokurator.

Przestań narzekać! pewno że można było zrobić wszystko lepiej. Po czasie łatwo to powiedzieć. np. ty mogłaś więcej przeznaczyć na swoją edukację, to nie pisałabyś takich dyrdymałów.
listonosz (listów donosiciel)
listonosz (listów donosiciel) 24.01.2020, 10:21
Ludzie mówią, że w liście było o inwestycji w Piasku to to ją w zeszłej kadencji Kotowicz z Nowakiem jako przewodniczącym nie dopilnowali a teraz brakuje pieniędzy na szkołę. Teraz tam wtopiono około miliona złotych i nic z tego nie ma a prokuratura się tym zajmuje. W liście proszą o zostawienie szkoły chociaż nikt jej chce zamykać a sprawa reorganizacji dawno nieaktualna. Zostali wprowadzeni w błąd przez uprawiającyh politykierswo radnych (za którymi wiadomo kto w cieniu stoi), którzy byli i wypowiadali się na zebraniu w szkole Piasku.
cedynianka
cedynianka 24.01.2020, 09:22
To wreszcie dowiemy się co było w tym liście? Panisołetys nie rpzeczytała, pan przewodniczacy nie rpzeczytał to może redaktor ruszy cztery litery i przedstawi co w tym liście?
Lodzia
Lodzia 24.01.2020, 09:33
Listu nie odczytał, bo sam go pewno piał to wiedział co tam jest.
konkretnie
konkretnie 24.01.2020, 10:12
do Lodiza: "piał" czy "pisał"?
Lodzia
Lodzia 24.01.2020, 14:28
Jedno i drugie!
Egon
Egon 24.01.2020, 00:00
A po sesji ;;Kasta prosto do Piasta;;... Niektórzy ludzie nie potrafią się zachować.
???
??? 24.01.2020, 15:34
Kto tam poszedł na tego drinka???
ciekawa
ciekawa 24.01.2020, 16:27
Właśnie! Ci od Zarzyckiego czy Kotowiczki?
szpieg
szpieg 24.01.2020, 08:43
Żal ściska cztery litery, kto gdzie chodzi i kiedy to jego prywatna sprawa, niektórzy zachowują sie jak służby z PRL-u szpeiegować i donosić na innych . Nie idźcie tą drogą !!!
luksusowa
luksusowa 24.01.2020, 00:14
Trzeba czymś przepić te trudne momenty :)))))))))))))
Darek
Darek 23.01.2020, 23:22
Sprawa już dawno załatwiona, nieaktualna a Głowniak bije z Nowakiem pianę.

Wiadro wody im na głowę dla otrzeźwienia.
Czarek
Czarek 25.01.2020, 18:40
Chcesz wylać wiadro wody na ich głowy, to proszę, ale podpisz się tchórzu z imienia i nazwiska, piana to z tego wpisu wycieka.
D.
D. 25.01.2020, 22:26
Żałosna jest twoja propozycja gdy sam podpisujesz się czyimś imieniem Piotrze.
Gość
Gość 23.01.2020, 22:41
Uuuuuu uu krzykacze dostali wytyczne, najwięcej mają do powiedzenia na temat szkoły ci co dzieci w wieku szkolnym nie mają, odezwał się rarytas cedynski
Anka
Anka 23.01.2020, 22:45
A ty gościu malinowy jak moze jeszcze po pijaku narobiłeś dzieciaków to uważasz się teraz masz najwięcej do powiedzenia? Płacę podatki to mam się prawo wypowiadać. A ty pewno na zasiłku i mordę drzesz!
eeeend
eeeend 24.01.2020, 08:30
Jakim to trzeba być niedorozwojem by bez dowodów mówić o kimś ż e po pijaku dzieci narobił a czy Ty pod łóżkiem byłaś i widziałaś to ?. To że płacisz podatki to łaski nie robisz , ale wytykać komuś ż e jest na zasiłku to już przesada . Niczym się nie różnisz o takich co latarnie podpierają po zmroku .
po obejrzeniu 2 filmów
po obejrzeniu 2 filmów 23.01.2020, 22:35
A burmistrz jak profesor - wysłuchał co kto miał do powiedzenia, nie wdawał sie w pyskówke jak przewodniczacy, tylko wyłożył kawę na ławę. i pytań nie było. Brawo!
no no no
no no no 23.01.2020, 22:24
Kopiecki - głos rozsądku! Gdzie to zapisać.
Kot
Kot 27.01.2020, 22:56
Wielki szacunek dla Pana Kopieckiego.
On jako jeden z niewielu próbował wytłumaczyć, że szkoły nikt nie zamierza zamykać, ale niestety radna z jego bloku próbowała mu w tym przeszkodzić.
Na tym nie polega demokracja.
wpadła kotka w swoje sidła
wpadła kotka w swoje sidła 23.01.2020, 22:33
A Kotowicz tak do niego jeździła i tak go namawiała. I na próżno :)))))))))))))))
budka suflera
budka suflera 23.01.2020, 22:12
A dyrektorka Fedorowiczowa słucha co mówi przewodnicząca rady rodziców i jej podpowiada hahahaha

Wszytko widać na filmie! Wydało się kto pociąga za sznurki.
Rodzic
Rodzic 23.01.2020, 22:10
Tak jak zawsze chojnakuluralnie bez stronna i obiektywna i jaka szybka!! Nagle przez Szkołę w Piasku gmina w ruinie i pieniędzy nie ma bieda aż piszczy!! Szok jaka manipulacja!
do rodzica manipulatora
do rodzica manipulatora 23.01.2020, 22:45
Co ty pieprzysz o jakiejś manipulacji! Dali 2 filmy więc każdy ogląda i wyciąga swoje wnioski. A ty gdzie tu widzisz napisane to co insynuujesz? Ty dopiero probujesz manipulować!
do niby Rodzica co bredzi jak diablica
do niby Rodzica co bredzi jak diablica 23.01.2020, 22:26
Masz film to możesz sobie wyrobić zdanie. Co powiesz że obraz i dźwięk zmanipulowany? Po prostu podszywający się pod "Rodzica" nie rozumiesz tekstu pisanego, nie rozumiesz co jest na filmie i bredzisz swoje.

Stawiasz bzdurne tezy i piszesz, że to manipulacja. Jak złodziej, który żeby odwrócić uwagę od siebie krzyczy: "łapaj złodzieja!". Sama się nakręcasz, sama się manipulujesz. Szok to jest twoja inteligencja
Monika
Monika 23.01.2020, 22:06
Zero godności panie przewodniczący Głowniak, zero. Koleżanka radna zmarła i zamiast zachować powagę, to taką hucpę pon na dziś przygotował. Wstyd! Dla mnie jest pan człowiekiem bez zasad!
uczestnik
uczestnik 25.01.2020, 18:42
Do Moniki. Gdybyś byla na sesji to zapewne minutą ciszy uczciłabyś pamięć śp. radnej, ale po co lepiej bić pianę jak wam guru nakazuje.
żenua
żenua 25.01.2020, 22:27
Za Monikę. 1 minuta ciszy i 30 minut pyskówki uważasz że to dobre proporcje Piotrze?
ani be ani me ani kukuryku
ani be ani me ani kukuryku 23.01.2020, 21:57
A nauczyciele siedzą jak te d... wołowe.

Pozostałe