OSP z grantami

  • 10.10.2020, 23:38
OSP z grantami
Granty Strażackie zostaną wykorzystane na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych, modernizacyjnych lub konserwatorskich w 34 budynkach Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie. Łącznie na ten cel Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczy ponad 318 tys. zł. Najwięcej dotacji – bo aż sześć – udało się zdobyć jednostkom z powiatu gryfińskiego.

Maksymalna kwota dotacji dla jednostki wyniosła 10 tys. zł. Strażacy przyznane środki przeznaczą m.in. na najpotrzebniejsze remonty remiz i bram garażowych, odnowienie elewacji, modernizację systemu grzewczego, wymianę stolarki okiennej.

-Strażacy-ochotnicy są często pierwsi na miejscu pożarów i wypadków, pomagają w czasie pandemii. Teraz przyszedł czas na wsparcie ich samych, a dokładniej miejsc, w których spędzają czas na służbie. Doświadczenie z poprzednich edycji konkursu „Animator życia społecznego na obszarach wiejskich – OSP” oraz analiza potrzeb jednostek OSP wpłynęła na decyzję, aby w tym roku skupić się na wykonaniu prac remontowych, modernizacyjnych i konserwatorskich w budynkach OSP – wyjaśnia Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz.

 

Granty otrzymają OSP z miejscowości: Połczyn-Zdrój, Karlino, Mętno, Mechowo, Biały Bór, Tanowo, Recz, Świerzno , Drawno, Widuchowa, Domacyno, Zamęcin, Lipiany, Sławoborze, Żukowo, Stradzewo, Polanów, Obryta, Stara Dąbrowa, Bielkowo, Słowieńsko, Chojna, Trzebież, Stepnica, Charzyno, Sławno, Wilcze Laski, Siemyśl, Trzcińsko-Zdrój , Jeżyczki, Moryń, Rów, Wełtyń, Korzystno.

 

Zaplanowane remonty w remizach, zgodnie z założeniami konkursu, powinny zakończyć się do końca roku.

 

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego od lat wspiera finansowo drużyny strażackie – liderów integracji społecznej w środowiskach wiejskich. Co roku w remizach pojawiają się nowe wozy i łodzie do przeprowadzania akcji ratunkowych. Jednostki OSP otrzymują Automatyczne Defibrylatory Zewnętrzne, urządzenia GPS, ale i niezbędny sprzęt potrzebny w codziennej pracy. W ostatnim czasie OSP skorzystały także z pomocy z Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego.

 

Rozstrzygnięcie Granty Strażackie: http://www.wws.wzp.pl/aktualnosci/granty-strazackie-2020-rozstrzygniete

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

balum
balum 11.10.2020, 20:25
A dlaczego nic nie piszecie o tym znachorze?

Pozostałe