Spacerkiem po Piasku. Banery protestacyjne w sprawie szkoły

  • 11.10.2020, 21:39
Spacerkiem po Piasku. Banery protestacyjne w sprawie szkoły
Wzdłuż głównej drogi przebiegającej przez Piasek wiszą na ogrodzeniach plakaty protestacyjne. Mieszkańcy demonstrują swój stosunek do Szkoły Podstawowej w Piasku.

W czwartek wieczorem banery umieszczono na siatce ogrodzeniowej należącej do szkoły. Jednak kierownik w piątek rano kazał pracownikami je zdjąć. Teraz pojawiły się na ogrodzeniach prywatnych posesji.

Zapraszamy do fotogalerii, aby obejrzeć hasła głoszone przez protestujących.

Ostatnio o Szkole Podstawowej w Piasku pisaliśmy tutaj:

https://www.chojnakulturalnie.pl/wiadomosci/2705,spotkania-i-podpisy-w-sprawie-szkoly-w-piasku

_

Zdjęcia (54)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maryla
Maryla 15.10.2020, 19:21
Przeciwko czemu oni protestują pytam? Przecież nikt nie likwiduje szkoły. Sama demografia wskazuje, że trzeba coś zrobić. Jeżeli ZUL wyciąga pomocną dłoń to dlaczego z tego nie skorzystać.
Ciotka klotka
Ciotka klotka 15.10.2020, 05:36
Żal was czytać...brawo dla tych co wierza ślepo burmistrzowi sam sie zgubił w swoich obietnicach i oświadczeniach a wy szczekacie jak pan wam każe !! Wygłaskal zainwestował i teraz po znajomości przekaze budynek z możliwościami swoim koleżkom z ukryta prawda. Widze jak ludzie chodza na nauke śpiewu tanca i robia laleczki woodu.. pogadamy za pare lat sprzeda za bezcen i tak nie odzyska naszej kasy do budzetu gminy. Wyremontowal za nasza kase wyszykowal nie dla dzieci tylko dla potencjanych kupcow l ..to wszysyko układady układziki dom starosci kolejny powstanie? A ta szkoła w cedyni gotowa na ta kolejna 100 dzieci ? Sale stare 30 lat nic nie robili toalety stare ...dach sito ... dobrze ze sala wkoncu wyremontowana. Najlepiej zniszczyć cos co funkcjonuje tyle lat? Ale burmistrz zaplanowal sobie plan obiecal juz przyklepnal i teraz po trupach bedzie dażyl do celu... szkoda ze nie ma madrej głowy kogos z gory kto pomogl by tym biednym rodzicom ! Gmina zyjaca z niemcow niemalych podatkow oplat za grunty nie ma kasy na szkołe ...a na fontannę w rynku ... piece chlebowe , szkolenia za 30 tys euro onlibe , wymysly Cokisu ma ? A na utrzymanie placówki szkolnej juz tak szkoda złotówek ??? Dokad my zmierzamy
merytoryczna
merytoryczna 15.10.2020, 14:34
Tu nie chodzi co kto komu obiecał czy zrobi na złość, tu chodzi o nasze dzieci. Obecna pani dyrektor prowadzi szkołę słabo. Szkoły prowadzone przez ZUL wchodzą na wyższy poziom. I to jest szansa dla szkoły i naszych dzieci.
Maryla
Maryla 15.10.2020, 19:22
Tu padają oskarżenia bez pokrycia. Wiadomo tylko kto za tymi plotkami stoi.
prawo i sprawiedliwość
prawo i sprawiedliwość 13.10.2020, 23:49
Młyny sprawiedliwości mielą powoli, nie martw się ale prędzej czy później dowiemy się kto nie dopełnił obowiązków w sprawie dobudówki i wcześniej w sprawie na etapie planowania.
uczen
uczen 13.10.2020, 23:22
Gdyby a Kotowicz ne zrobiono fuszerki to dzisiaj inna sprawa by była.
mieszkanka gminy
mieszkanka gminy 13.10.2020, 17:42
To dyrektor Fedorowicz dopuściła do zaniżenia poziomu szkoły o czym świadczą testy i konkursy. To przez nią szkoła straciła na znaczeniu i jest teraz zagrożona że będzie tylko 0-III klasy.
rodzic X
rodzic X 13.10.2020, 22:19
I dlatego szkołę powinno przejąć stowarzyszenie , które wyprowadzi szkołę na prostą. Na tym zyskają dzieci.
Rodzic Y .
Rodzic Y . 15.10.2020, 05:38
Ta wyprowadzą na krzywą...a ty pójdziesz do nich kwiatki z orygami ... stowarzyszenie ha ha ha a moze klub sympatyków burmistrza??
Monika Ostromecka
Monika Ostromecka 13.10.2020, 13:53
Proponuję podpisywać się z imienia i nazwiska pod komentarzami. Wymyślać twórcze niki, komentować anonimowo to brak odwagi a i opinie mocy nie maja.
Pozdrawiam "chowajacych się za pseudonimami"
Monika Ostromecka
a taka mądra tu
a taka mądra tu 16.10.2020, 00:48
Pani Moniko! To dlaczego nie podpisała się pani na transparentach?
Hermenegilda
Hermenegilda 13.10.2020, 18:30
Mieszkańcy, czy rodzice!
Zero merytorycznych argumentów!!!
Nieważne, że szkoła ma niski poziom.
Nieważne, że dupolizcy p. Grażyny mają się lepiej od innych!!
Nieważne, że tam nie ma warunków do nauki!!
Nieważne, że dziecko nauczycielki, może bić inne dzieci, bo jemu wolno i nikt nie reaguje!
Chcecie tej szkoły, bo Wam się tak chce i już
Woda „Ostromecka”
Woda „Ostromecka” 13.10.2020, 14:58
Podpisałaś się nazwiskiem i niczym więcej się popisałaś? Naprawdę sądzisz, że twoie nazwisko zrobi na kimś wrażenie? Po co to piszesz? Zero treści oprócz krytyki... w zasadzie czego? Zamiast hejtować na innych, to być napisała coś na temat. Jesteś za szkołą, przeciw, bo z twojego wpisu to zupełnie nic nie wynika. Jeśli tak to dlaczego, jeśli nie to dlaczego? Myslisz, że jak poszczekasz na innych to komentarz będzie mądrzejszy? Twoje pisanie to mowa trawa, nie na temat. Albo pomyśl i złóż mądry komentarz, albo nie zaśmiecaj tu swoimi "mądrościami".
ta co lubi wypić
ta co lubi wypić 13.10.2020, 09:13
A po cholerę to wszystko ???
rozrabiaki polityczne
rozrabiaki polityczne 12.10.2020, 22:40
Nie może być nic nowego bo Nowak i Borgul i Głowniak chcą na tym politycznie ugrać. I to oni w tym wszystkim mieszają.
Magda Sz
Magda Sz 13.10.2020, 07:58
Nieznam tych osob osobiscie ale kosztem dzieci.
Janek
Janek 12.10.2020, 20:54
Wspaniale miejsce na ziemi ta wasza wies tylko teraz bede ja miej odwiedzal niemoge patrzec na te wpisy co wy ludzie wyprawiacie dajcie burmistrzowi szanse a moze to bedzie cos fajnego
Magda Sz
Magda Sz 12.10.2020, 21:43
Janek tez czesto tam bywam i chcialbym cos takiego zobaczyc jak takie cos dziala moze sa tam jakies fajne zajecia itd.A mieszkanicom sie dziwie patrza tylko na swoje dzieci a te ktore dojerzdzaja z innnych wiosek
Rocznik1964
Rocznik1964 12.10.2020, 20:59
Moze lek przed zmiana wszystko co nowe budzi niepokoj ale moze masz racje ze bedzie to cos fajnego
Rocznik 1964
Rocznik 1964 12.10.2020, 17:08
Akt nienawisci przeciwko burmistrzowi
dobry rocznik wina
dobry rocznik wina 12.10.2020, 18:58
Tylko krytyka przeciwko temu kto chce zamknąc szkołę.
Rocznik 1964
Rocznik 1964 12.10.2020, 20:47
Mysle ze tu chodzi o cos innego pan burmistrz rzadzi w ciezkich czasa pandemi itd zobacz ile czasu wszystko bylo zamkniete i brak wplywow do budrzetu
Rocznik 999
Rocznik 999 15.10.2020, 05:19
Wypada chyba zebys ty analfaneto i dyslektyku wrócił do szkoły ....
Emila
Emila 12.10.2020, 14:18
To wszytko przez dyr. Fedorowiczowa która doprowadziła do niskiego poziomu i bałaganu organizacyjnegoTo przez nią zamknąc proawdopodobnie klasy IV-VIIII.
dyrektoraa
dyrektoraa 12.10.2020, 11:30
To jak ona ma to i Dyzma też...a jprzyjedzie telewizja.. szansa by zabłysnac, patrzcie..to ja to koordynuje. ...niestety zmarnowana szansa na własną autopromocje
Do mieszkańców
Do mieszkańców 12.10.2020, 11:02
Mieszkańcy juz widzę że zapomnieli jak To soltys za burmistrzem biegał i teczkę nosił.bez wazeliny .a teraz widzi korzyści z buntowania ludzi i byc przeciwnym burmistrzowi. Nie jeden cierpial przez sołtysa.....
mieszk.
mieszk. 12.10.2020, 11:05
A co ma piernik do wiatraka?
Tadziu
Tadziu 12.10.2020, 10:51
Uczeni ze szkoły nie potrafią nawet napisac grantow o dofinansowanie.popatrzcie na szkołe w Cedyni.!!! UCZCIE SIĘ. A.po drugie zobaczcie najpierw ile szkoła w piasku kosztuje gmine przy kilkudziesięciu uczniach a ile szkola w Cedyni. Wtedy pomyślcie o tym.
O.N.A
O.N.A 12.10.2020, 21:20
A kto ma im to pokazac to niewina rodzicow a reszte dopowidzie sobie sami
???????????
??????????? 12.10.2020, 11:06
Tadziu to wina dyrektorki. A kto wyznacza dyrektorkę?
Tadziu
Tadziu 12.10.2020, 11:11
Pani dyrektor trzyma sie stanowiska rękoma i nogami .zaraz osiągnie wiek emerytalny i zapomni o piaskach a wy zostaniecie z palcem w d...
Rysiu
Rysiu 12.10.2020, 10:42
Weżcie sie za nauke dzieci a nie zajmunecie sie polityką. Dzieci z tej szkoły nie potafia sobie radzić w dalszych uczelniach bo tam niema kto ich nauczyc.a po drugie uznaja sie za najlepszych a zzajmuja w konkursach ostatnie miejsca.Traktujecie ja jak szkołe prywatną.
ekspertyza grafologiczna
ekspertyza grafologiczna 12.10.2020, 09:34
Praktycznie jeden charakter pisma.
ogień
ogień 12.10.2020, 08:59
Ekspertyza? Co za ekspertyza?
Uczeni
Uczeni 12.10.2020, 08:08
Jeszcze nie dawno większość żebrała o postojowe i siedziala w domu z powodu wirusa a teraz oczekują że burmistrz bedzie w stanie dotrzymac obietnicy związanej z pozostawieniem szkoly ktorą dał w 2018 r. Tak że albo ZUL albo wszyatkie dzieci w Cedyni. Sorry ale jeazcze jakisz czas temu myslalem że ta szkoła teraz ma tak słabą kadre nauczycielską ale jak zobaczylem poziom dyskusji w kilku miejscach to albo Ci co Was uczyli wstydzą sie za poziom dyskusji jaką prowadzicie albo ta szkoła mimo 70 lat nie powinna nigdy istniec
nauczyiel
nauczyiel 12.10.2020, 09:36
Czy ci "uczeni" kończyli uniwersytet ludowy we wsi pod Szczecinem?
plakat
plakat 12.10.2020, 11:31
Stop ZUL!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.10.2020, 07:57
Skoro sołtys i synalki sie angazują to na pewno nie chodzi odobro dzieci . W ogole od kiedy soltysa interesuje dobro szkoły...
Janek
Janek 12.10.2020, 21:07
Moze tak byc moze masz tu racje jestes mieszkanicem i wiesz jak to wyglonda
Uczeń
Uczeń 12.10.2020, 07:52
A jak tam w innych wioskach ? W koncu ich dzieci też tutaj uczeazczają . Czy moze poprostu to jeat prostest wygodnych rodzicow ? Szkola na miejscu ,to jak czlowiek w pracy to babcia odbierze dziecko i w ogole same plusy dla tej garstki ludzi co po prostu szkołę ma pod nosem .
Krystyna
Krystyna 12.10.2020, 09:08
Burmistrz spotkał się w poszczególnych wioskach z rodzicami i pewno ich przekonał. Zostają jeszcze tylko same Piaski.
Ona
Ona 12.10.2020, 21:14
Ale ich dziec musza dojechac do szkoly

Pozostałe