Chojeńskie uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 maja i Dnia Strażaka

  • 03.05.2021, 23:33
Chojeńskie uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 maja i Dnia Strażaka UM Chojna
Ustawa Rządowa z 3 maja 1791 roku była pierwszą w nowożytnej Europie i drugą na świecie – po Stanach Zjednoczonych - konstytucją. Uchwalona przez Sejm Czteroletni miała zapewnić Polsce niezależność oraz umożliwić rozwój polityczny, społeczny i gospodarczy. Choć obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była ogromnym osiągnięciem narodu polskiego. I dlatego czcimy ten dzień. Pamiętano o tym także w Chojnie.

Uroczystości w Chojnie rozpoczęły się od w kościele Mariackim od mszy świętej odprawionej w intencji ojczyzny oraz...strażaków. W ten sposób obchodzono też Dzień Strażaka (przypada 4 maja). Z tego ostatniego powodu poświęcono nową łódź ratowniczą należącą do OSP Krajnik Dolny. Po mszy św. odbył się koncert uczestników zajęć w Centrum Kultury w Chojnie. W fotogalerii prezentujemy zdjęcia z profilu FB Urzędu Miejskiego w Chojnie.

_

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 06.05.2021, 23:50
Konstytucja, to podstawa, to obrona małych przed dużymi. Powiedzcie, jaki przykład daje Prezydent, Rząd, Trybunał, prezes, kościół katolicki? Biedna Konstytucja przez nich jest deptana, szargana na wszystkie podłe sposoby. Jaki obraz odbierają młodzi? Oni pozostaną po nas. Niech ten pisowski koszmar skończy się jak najszybciej. Będzie to z ulga, dla obu stron barykady.
Roza
Roza 04.05.2021, 11:20
Uroczystości? Widać nie wszystkich obostrzenia dotyczą.

Pozostałe