Chojna i Cedynia sięgnęły po Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych dla gmin popegeerowskich

  • 28.06.2021, 23:40
Chojna i Cedynia sięgnęły po Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych dla… Fot. dost.
Tylko 48 gminom z naszego województwa, a trzem z naszego powiatu, udało się otrzymać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin popegeerowskich. Chojna dostała pieniądze na budowę odcinka rurociągu tłocznego kanalizacji sanitarnej o długości 2,2 km, który przebiegać będzie w pasie drogowym drogi powiatowej. Cedynia przeznaczy dofinansowanie na ścieżkę rowerową, która obecnie jest gminną polną drogą.

Chojna dostała 875 tys. zł.

Cedynia dostała 1,4 mln zł.

Ambitne zadanie infrastrukturalne władz Chojny

Barbara Rawecka, burmistrz Chojny planuje wydać pieniądze na infrastrukturę, która poprawi byt wielu mieszkańcom. To proekologiczna inwestycja. Mianowicie gmina Chojna rządowe wsparcie przeznaczy na inwestycję, którą od dawna planowała, a przedsięwzięcie nosi dużo mówiącą nazwę „Budowa rurociągu tłocznego kanalizacji sanitarnej od m. Strzelczyn do lokalnej oczyszczalni ścieków w miejscowości Grzybno".

Inwestycja obejmować będzie wykonanie rurociągu tłocznego kanalizacji sanitarnej na odcinku Strzelczyn-Grzybno wraz z włączeniem za pomocą studzienki rozprężnej do istniejącego układu kanalizacji grawitacyjnej w miejscowości Strzelczyn.

Po odebranie symbolicznego czeku oprócz burmistrz Barbary Raweckiej pojechali jej zastępca Marcin Pisanko i radna Beata Malecka.

 

Ambitne zadanie rozwinięcia turystyki rowerowej

Symboliczny czek na spotkaniu, które odbyło się we wsi Długie, w gminie Chociwel odebrała zastępca burmistrza Adama Zarzyckiego - Małgorzata Karwan. Nie jest to też przypadek, bo to właśnie wiceburmistrz pilotowała ten projekt.

„Budowa ścieżki rowerowej Golice-Żelichów” – tak zwie się inwestycja, która zyskała rządowe dofinansowanie. Aż 1,4 mln złotych pozwoli połączyć się Cedyni z trasą Pojezierzy Zachodnich prowadzącą do mostu w Siekierkach.

Inwestycja obejmować będzie budowę ścieżki rowerowej przy drodze gminnej wewnętrznej prowadzącej od Żelichowa do Golic. To odcinek wśród alei drzew śródpolnych o długości ok. 1,3 km. Poprowadzi z miejscowości Golice do skrzyżowania ze ścieżką rowerową. Ścieżka skróci dojazd rowerzystów od strony Żelichowa przez istniejącą ścieżkę do popegeerowskich Golic.

_

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Norbert
Norbert 29.06.2021, 05:56
To się opozycji nie spodoba.
Jurasik
Jurasik 29.06.2021, 13:39
Mam nadzieję, że to tylko zbieżnośc imion i nie masz nic wspólnego z tym skoczkiem z rady?
Azor
Azor 29.06.2021, 16:17
Nie jednemu psu Burek
Mirek
Mirek 29.06.2021, 09:40
A jakiej opozycji? O czym piszesz? To ze kasa plynie do gmin trzeba sie cieszyc!
Szczęść Boże
Szczęść Boże 29.06.2021, 11:23
Są tacy co się cieszą tylko z nieszczęść.
hip
hip 29.06.2021, 01:02
To hip hip hurra !
Andrew
Andrew 28.06.2021, 23:51
Ambitne zadania dwa.

Pozostałe