Jeśli lubicie sportowców, to  macie wyjątkową okazję, osobiście i na żywo, spotkać olimpijczyków z Tokio, porozmawiać z nimi, zrobić sobie zdjęcie i zdobyć autograf  

  • 17.11.2021, 18:51
  • Źródło: rzecznik pomorza zachodniego
Jeśli lubicie sportowców, to  macie wyjątkową okazję, osobiście i na żywo,… rzecznik województwo zachodniopomorskie
W sobotę, 20 listopada 2021 roku o godzinie 12 –stej,  w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie będzie na was czekać strefa kibica ze zniczem olimpijskim, studiem sportowym i podium do zdjęć, a mistrzowie pokażą swoje medale i opowiedzą o emocjach.  

Jeśli lubicie sportowców, lubicie oglądać jak pływają, skaczą czy biegają i kibicujecie im, to macie wyjątkową okazję osobiście i na żywo spotkać mistrzów i wicemistrzów, porozmawiać z nimi, zrobić sobie zdjęcie i zdobyć autograf. 

Nasi medaliści  z Tokio,  nasi –  bo zachodniopomorscy, w sobotę, 20 listopada 2021 roku o godzinie 12 –stej będą w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Pokażą swoje medale i opowiedzą o emocjach. Będziecie świadkami jak kilkudziesięciu olimpijczyków odbiera nagrody od marszałka Olgierda Geblewicza. W Zamku Książąt Pomorskich czekać będzie na was strefa kibica ze zniczem olimpijskim, studiem sportowym i podium do zdjęć.

O jednej porze, a przede wszystkim w jednym miejscu będzie można spotkać kilkudziesięciu sportowców, którzy z powodzeniem rywalizowali w Tokio podczas XXII Igrzysk Olimpijskich i XVI Igrzysk Paraolimpijskich. To jednocześnie znakomita okazja, by w prawdziwie olimpijskiej atmosferze, wspólnie świętować i uhonorować najlepszych. W uroczystości udział zapowiedzieli m.in.: złota medalistka w sztafecie mieszanej na 4x400 metrów Małgorzata Hołub-Kowalik, złoty medalista w tenisie stołowym Patryk Chojnowski, wicemistrzyni w żeglarskiej klasie 470 Agnieszka Skrzypulec, srebrna medalistka w kajakarstwie Karolina Naja czy Patryk Dobek, który sięgnął po brąz w biegu na 800 metrów.

Wszyscy uczestniczy igrzysk w Tokio otrzymają nagrody finansowe, na które Urząd Marszałkowski przeznaczył prawie 400 tys. zł. Dla sympatyków sportu, którzy przybędą w sobotnie południe do Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie przygotowano strefę kibica ze zniczem olimpijskim, studiem sportowym i podium do zdjęć.

Igrzyska w Tokio należały do jednych najbardziej udanych olimpiad w sportowej historii regionu. Sportowcy związani z Pomorzem Zachodnim na podium w stolicy Japonii stawali aż ośmiokrotnie. Trzykrotnie usłyszeliśmy dzięki nim Mazurka Dąbrowskiego.

Źródło: rzecznik pomorza zachodniego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe