Zamykane czy otwarte kuwety dla kota – które wybrać?

  • 16.10.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Zamykane czy otwarte kuwety dla kota – które wybrać?
Każdy właściciel mruczącego przyjaciela musi pamiętać o zakupie obowiązkowych mebli dla kota. Jednym z najważniejszych jest oczywiście kuweta, której umiejętność korzystania powinno być podstawą dobrego wychowania. Zamykana? A może klasyczna? Która okaże się odpowiednia dla czworonożnego pupila? Jej właściwy wybór z pewnością okaże się wstępem do udanego treningu czystości, dlatego nie wybierajmy jej pochopnie!

Zamykane kuwety dla kota

Kocie kuwety cechuje duża różnorodność, zarówno pod względem budowy, zastosowanych rozwiązań technologicznych, wykorzystanych do produkcji materiałów czy estetyki. Wiele modeli potrafi pozytywnie zaskoczyć świeżo upieczonych właścicieli kotów. I to nie tylko z uwagi na funkcjonalność, ale również wygląd, który wpasowując się w wystrój pomieszczenia, nie narusza jego estetycznej harmonii. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zamykane kuwety. Występujące najczęściej w kształcie transportera zapewnią kotkowi bezpieczeństwo i spokój podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych. Wykonane z nietoksycznego, solidnego i odpornego na użytkowanie tworzywa, dzięki czemu zapewniają funkcjonalność i niezawodność przez wiele lat. Wyposażone w dwustronnie uchylane drzwiczki , które nie tylko pozwalają zwierzakowi swobodnie wchodzić i wychodzić, ale również ograniczają przedostawanie się nieprzyjemnych zapachów. Co więcej, większość modeli   dodatkowo wyposażonych jest w specjalny filtr, który oczyszcza powietrze, zapewniając długotrwałą świeżość. Ich starannie zaprojektowana budowa pozwala na łatwe usuwanie nieczystości, bez konieczności ściągania obudowy, co dodatkowo wpływa na satysfakcję z użytkowania.

Kuwety otwarte – dla wybrednych kociaków

Może się jednak okazać, że zamykane kuwety, choć wyróżniające się szeregiem zalet zarówno praktycznych, jak i estetycznych, nie przypadną do gustu zwierzakowi. I co wtedy? Wówczas rozwiązaniem są modele otwarte, będące uniwersalnym rozwiązaniem dla wszystkich ceniących przestrzeń kotów. Klasyczne kuwety  dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych do wyboru. Wykonane są z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu wykazują się odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Z uwagi na tradycyjny kształt, z łatwością dopasowują się do każdego miejsca, a także pozwolą na szybką zmianę żwirku. W szczególności na uznanie zasługują modele wyposażone w specjalną ramkę mocowaną na zatrzask, która chroni przed wysypywaniem się żwirku oraz nieczystości na zewnątrz.

Rozmiar – nie bez znaczenia

Wybór kuwety nie może być kwestią przypadku, zarówno jeśli chodzi o jej budowę, ani tym bardziej o wielkość. Optymalnym rozwiązaniem jest jej dopasowanie do wielkości kociaka w taki sposób, aby rosła razem z nim. Wiele osób decyduje się na zakup dużej kuwety dla małego zwierzaka. Jest to błędny krok, albowiem mruczek może mieć spore problemy z przedostaniem się do niej. A to w konsekwencji poskutkuje zrażeniem się do tego akcesorium i w konsekwencji załatwianiem potrzeb w najmniej mile widzianych miejscach w domu. Jaka zatem powinna być idealna kuweta dla kociaka? W przypadku małego kotka (do 12 tygodnia życia) rzeczą najważniejszą są niewysokie brzegi, aby jeszcze mało sprawny zwierzak bez trudu mógł do niej wejść. Nie bez znaczenia pozostaje również budowa. Kryte kuwety mogą zniechęcić zwierzę do nauki czystości, dlatego polecanym wyborem są otwarte modele. Gdy kociak podrośnie, można wybrać dla niego większy, kryty model, np. przypominający pleciony domek. Z wysuwaną szufladą i krytym schowkiem na akcesoria będzie stanowił dyskretną ubikację dla starszego kota. Duże koty to również duże potrzeby. A te mogą spełnić jedynie sporej wielkości kuwety, które stanowią doskonały wybór także dla seniorów.

Kuweta to nie wszystko...

Wybór kuwety odpowiednio dopasowanej do wielkości i wieku kota to oczywiście najważniejszy punkt na kociej wyprawce, ale nie jedyny. Koniecznym elementem jest również zakup żwirku oraz akcesoriów niezbędnych do mycia pojemnika. Kuwety jak i wiele innych przydatnych akcesoriów znajdziesz na: https://www.keko.pl/pol_m_Koty_Dom-i-ogrod_Kuwety-i-akcesoria-do-toalet-225.html. Prawdą jest, że mało osób zdaje sobie sprawę, że brudna kuweta może zniechęcić zwierzę do jej korzystania. Pomocnym akcesorium w utrzymaniu czystości będą specjalne łopatki i filtry neutralizujące zapachy. Z kolei umieszczenie przed kuwetą kocich wycieraczek uchroni przed roznoszeniem żwirku po całym mieszkaniu.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: