Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 lutego 2026 02:53
Reklama

Konkurs poezji o Niepodległej

"Myśmy wciąż do Niepodległej szli" to konkurs poetycki dla uczniów ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Powiedź o nim swojemu dziecku! Mottem konkursu jest „Ojczyzno droga i luba (…) Niewart Ciebie, niewart życia, Kto w niewoli żyć może!”. Prace należy przesyłać do 16 listopada 2018 roku.
Konkurs poezji o Niepodległej

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, w tym uczniów szkół artystycznych, z terenu całej Polski. Składa się z dwóch etapów, do drugiego etapu dostanie się 10 prac z każdej kategorii.
Odbywa się w trzech kategoriach:
1. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, w tym szkół artystycznych na tym poziomie,
2. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, klas III gimnazjum, w tym szkół artystycznych na tym poziomie,
3. Uczniowie klas I-IV szkół ponadgimnazjalnych, w tym szkół artystycznych na tym poziomie.

Cel konkursu poetyckiego

  • Rozbudzanie wrażliwości poetyckiej uczniów,
  • Doskonalenie umiejętności językowych,
  • Rozwijanie uzdolnień literackich dzieci,
  • Poszukiwanie nowych talentów,
  • Wzmacnianie postaw patriotycznych,
  • Uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

więcej informacji o konkursie i pełny regulamin pod linkiem: https://doniepodleglej.pl/?fbclid=IwAR30joBiVI87B4bodL-QRsDenORcjINuRI4zigvH3lYL_KYTQ2yih1mysGU

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

?!?!? 12.11.2018 15:36
Troche późno ten konkurs ogloszony. Pozostalo cztery dni do konca skladania ofert.

muza 12.11.2018 20:40
Jak masz wenę to nie ma znaczenia!

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: bez przesadyTreść komentarza: A co jesteś czerwony kapturek że wilczków się boisz? Jest ich w okolicy kilkadziesiąt od kilkudziesięciu lat i jeszcze nikomu nic się nie stałoData dodania komentarza: 2.02.2026, 22:57Źródło komentarza: Wilki pod oknami w mroźną noc. Ślady po ataku przy drodzeAutor komentarza: krytycznyTreść komentarza: Zero pożytku z tego stania.Data dodania komentarza: 2.02.2026, 22:55Źródło komentarza: Pomimo siarczystego mrozu tymczasowa kontrola na granicy polsko-niemieckiej prowadzona jest nadalAutor komentarza: NikodemTreść komentarza: Ludzie nie są przyzwyczajeni do obecności wilków. Dlatego gdy je widzą, od razu sieją strach i panikę.Data dodania komentarza: 2.02.2026, 00:54Źródło komentarza: Wilki pod oknami w mroźną noc. Ślady po ataku przy drodzeAutor komentarza: pożyteczne wilkiTreść komentarza: Wilki "kontrolują" populację dzikich jeleni. Dzięki temu na drogach dochodzi do mniejszej liczby wypadków, a jelenie wyrządzają mniej szkód w uprawach leśnych.Data dodania komentarza: 2.02.2026, 00:50Źródło komentarza: Wilki pod oknami w mroźną noc. Ślady po ataku przy drodzeAutor komentarza: dane statystyczneTreść komentarza: W 2024 r. wydano 98 zgód na odstrzał wilków. Zabito jednak 20 osobników.Data dodania komentarza: 2.02.2026, 00:44Źródło komentarza: Wilki pod oknami w mroźną noc. Ślady po ataku przy drodzeAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Sam widziałem te ślady rano przy drodze. Strach wyjść na spacer.Data dodania komentarza: 2.02.2026, 00:31Źródło komentarza: Wilki pod oknami w mroźną noc. Ślady po ataku przy drodze
Reklama
Reklama