Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 sierpnia 2026 05:33
Reklama

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat w Chojnie

Kolejny planowany postój mammobusu w Chojnie już. Przekazujemy też informacje jakie wymagania są stawiane pacjentkom, aby mogły uczestniczyć w bezpłatnych badaniach i żeby zarejestrowało się na nie jak najwięcej kobiet. Celem programu jest zmniejszenie umieralności poprzez profilaktykę, która obejmuje jak najwięcej kobiet. Panie w postach często powołują się na brak dokładnych informacji dotyczących kwalifikacji do badań i nie wiedzą, czy mogą w nich uczestniczyć i jak się zarejestrować. Dlatego przekazujemy niezbędne minimum informacji.
Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat w Chojnie

Organizatorowi zależy na dotarciu do pań z roczników 1966-1968, ponieważ niestety nie otrzymują one indywidualnych zaproszeń na badania mammograficzne.

 

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Tylko połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewiele w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % kobiet w wieku 50-69 lat, czyli w okresie, kiedy są one najbardziej narażone na ryzyko zachorowania. Waga systematycznych i regularnych badań profilaktycznych jest nie do przecenienia, ponieważ rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem u Kobiet i stanowi około 20 % wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe wśród Polek. 

Zbadaj się i zyskaj spokój!

Mammografia trwa tylko kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala zaś rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Badanie jest bezpłatne - refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.

Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:

· w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu

· lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 )

Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w miejscowości:

Chojna – 5 listopada 2018 plac Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, ul. Jagiellońska 12

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do piątku.

Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.

 

na podst. LUX MED Diagnostyka



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

dziwne 20.10.2018 16:40
A dla młodszych kobiet nie ma refundacji na badania.... Młode mogą umierać?

ona 20.10.2018 15:20
Pozostawcie nam kobietom wolną wolę. Jak ktoś chce niech się bada nawet co miesiąc, a jak nie chce to dajcie ludziom żyć, bez strachu. Każdy musi umrzeć. Nikt nie znalazł specyfiku na nieśmiertelność, toteż bombardowanie w ludzi propagandą strachu działając mocno podprogowo na ludzką psychikę, jest zwyczajnym. ... Tak samo jak wmawianie kobietom, że systematyczne i bezwzględne, uderzenia promieniami rentgena w delikatną hormono-zależną tkankę piersiową, jest bezpieczne dla ich zdrowia, pozostawię może do oceny i wyboru paniom. Ja osobiście nie miałam raka piersi w rodzinie i nie mam zamiaru stymulować sztucznie, pod presją nachalnej propagandy, tej strasznej choroby. Pozdrawiam wszystkie panie, którym pomimo częstych naświetlań promieniami z mammobusa, nadal udało się zachować zdrowie swoich piersi. Wszystkim paniom i sobie życzę dużo zdrowia i pogody ducha, bo to jest gwarancją długowieczności, a nie życie w ciągłej psychozie strachu przed rakiem. I jeszcze nie oglądam TV i wpędzających w lęki reklam.

z grupy zagrożenia 11.10.2018 20:01
Badam się co roku i radze robić to samo.

Amazonka 13.10.2018 09:23
Bezwględnie!

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Wodnik Treść komentarza: Nie ma gospodarza gminy który interesowałby się sprawami ludzi, a nie swoją prywatą. W Radostawiu ten problem jest od ponad roku i mieszkańcy mają dość pustych obietnic, może czas na zmianę burmistrza ? Data dodania komentarza: 31.07.2026, 18:19 Źródło komentarza: Cedynia: W kranach sucho, telefon alarmowy ZGKiM milczy! Autor komentarza: wniosek oczywisty Treść komentarza: Narkotyki lasują mózg. Data dodania komentarza: 31.07.2026, 09:30 Źródło komentarza: Zatrzymany kierowca Skody w Gryfinie – poważne naruszenia przepisów Autor komentarza: z przekąsem Treść komentarza: Awarie w kranach to tegoroczna tradycja. Data dodania komentarza: 31.07.2026, 09:26 Źródło komentarza: Cedynia: W kranach sucho, telefon alarmowy ZGKiM milczy! Autor komentarza: wiadomo Treść komentarza: Jest tak gorąco że człowiek jest leniwy. Data dodania komentarza: 30.07.2026, 18:24 Źródło komentarza: Pracowity weekend Autor komentarza: upał Treść komentarza: Burmistrz Cedyni to niech się weźmie aby woda w krach była !! Data dodania komentarza: 30.07.2026, 16:57 Źródło komentarza: Święto Lubiechowa Dolnego już 1 sierpnia! Szykuje się wyjątkowa sobota pełna atrakcji Autor komentarza: fan Treść komentarza: Na pewno będziemy z całą paczką, ale super impreza się szykuje! Data dodania komentarza: 29.07.2026, 23:23 Źródło komentarza: Święto Lubiechowa Dolnego już 1 sierpnia! Szykuje się wyjątkowa sobota pełna atrakcji
Reklama
Reklama