Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 grudnia 2025 08:31
Reklama

Zakończenie sezonu sportu motocyklowego 2018

W dniu 01 grudnia 2018r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się tegoroczna Gala Zakończenia Sezonu Sportu Motocyklowego. Zaproszenia do udziału w tym wydarzeniu otrzymali zdobywcy trzech pierwszych miejsc w Mistrzostwach Polski , Pucharach Polski, w klasyfikacjach indywidualnych wśród nich znalazło się trzech zawodników Klubu Motorowego Chojna.
Zakończenie sezonu sportu motocyklowego 2018

Wszyscy startowali w Pucharze Polski i w swoich konkurencjach zajęli pierwsze miejsce. Najmłodszy z nich 14 letni Wiktor Kuśmierczak startujący w Cross Country w klasie Quad 2k Junior powtórzył swój sukces z poprzedniego roku, podobnie jak Lubomir Sobol zdobywca Pucharu Polski w Motocrossie w klasie MX2C,  w tym roku również zdobył tytuł Mistrza Strefy Polski Zachodniej i Pomorza Zachodniego w klasie MX2C. Puchar Polski w Cross Country w klasie Quad 2k zdobył w tym roku Andrzej Cymbalista.

Mijający rok był bardzo udany dla Klubu Motorowego Chojna, w dniach 14-15 kwietnia odbyły się na naszym torze Mistrzostwa Polski MX Quad i Mistrzostwa Strefy Zachodniej, które okazały się największymi zawodami motocrossowymi w Polsce – startowało 258 zawodników a nasz klub zajął 2 miejsce w klasyfikacji klubowej tych zawodów. W klasyfikacji klubowej sezonu zajęliśmy 4 miejsce wyprzedzając wszystkie kluby z naszego okręgu, wynik ten mógł być jeszcze lepszy jednak kontuzje trzech zawodników w połowie sezonu osłabiły naszą drużynę uniemożliwiając walkę o miejsce na podium.

Po rozegranych u nas w październiku  Mistrzostwach Pomorza Zachodniego potwierdziliśmy pozycję lidera w naszym okręgu zdobywając 1 miejsce w klasyfikacji klubowej a w klasyfikacji indywidualnej w każdej klasie nasi zawodnicy stawali na podium.

Nasi zawodnicy w klasyfikacji Motocrossowych  Mistrzostw Pomorza Zachodniego:

 

MX 85

  1. Kacper Chrostowski
  2. Jakub Szymański

MX Junior

  1. Paweł Zarzecki
  2. Jakub Wysoczański
  3. Jakub Łotowski
  4. Mikołaj Strychanin

MX2C

  1. Lubomir Sobol
  2. Paweł Stachera
  3. Grzegorz Ratajczak
  4. Łukasz Sikorski
  5. Rafał Trzciński

MX 1C

  1. Paweł Adamczyk
  2. Chris Seiffert
  3. Krzysztof Lichota
  4. Krzysztof Perużyński
  5. Artur Lemieszek
  6. Robin Puhlmann
  7. Rafał Trzciński

MX Masters

  1. Toni Roth
  2. Andre Seiffert
  3. Janusz Puhlmann
  4. Dawid Orzechowski
  5. Łukasz Kugler
  6. Wiesław Rataj
  7. Rafał Trzciński
  8. Marian Augustyn
  9. Stanisław Żytecki

MX Open

  1. Jacek Rataj
  2. Wiesław Rataj
  3. Janusz Puhlmann

MX Quad

  1. Kamil Wolicki
  2. Jacek Woźniak
  3. Andrzej Cymbalista
  4. Tomasz Kosiński
  5. Wiktor Kuśmierczak
  6. Oskar Juzyszyn
  7. Mateusz Barczyk

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tomm 03.12.2018 22:49
Con gratulations!

Marek 03.12.2018 22:31
Gratulacje

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: muz.Treść komentarza: Kolędy na żywo to podstawa klimatu.Data dodania komentarza: 16.12.2025, 00:35Źródło komentarza: Echa średniowiecza w nowoczesnym wydaniu podczas jarmarku bożonarodzeniowego w CedyniAutor komentarza: MartiTreść komentarza: Jarmark to najlepszy dowód na to, że nawet najstarsze i najbardziej charakterystyczne miejsca w regionie mają ogromny potencjał. Gratuluję pomysłu z rozstawieniem stoisk na skraju rynku, zachowując ład handlowy.Data dodania komentarza: 15.12.2025, 22:48Źródło komentarza: Echa średniowiecza w nowoczesnym wydaniu podczas jarmarku bożonarodzeniowego w CedyniAutor komentarza: W.Treść komentarza: Bardzo podoba mi się świadome nawiązanie do średniowiecznych tradycji targów zaopatrzeniowych. No i te smaki! Wędliny z Lisiego Pola i domowe wypieki to coś, czego na jarmarku szukam najbardziej. Cieszę się, że znalazło się miejsce na KGW...Data dodania komentarza: 15.12.2025, 21:45Źródło komentarza: Echa średniowiecza w nowoczesnym wydaniu podczas jarmarku bożonarodzeniowego w CedyniAutor komentarza: czasTreść komentarza: Trzeba było wcześniej, zanim uschło.Data dodania komentarza: 15.12.2025, 17:07Źródło komentarza: Chojeński platan „Olbrzym” do pielęgnacjiAutor komentarza: pogodynkaTreść komentarza: Ale mgła spowiła dziś od rana Cedynię.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Inwestycje drogowe jeszcze w grudniuAutor komentarza: andTreść komentarza: To raczej jest lilia.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 00:55Źródło komentarza: Powiesili już ozdoby
Reklama
Reklama