Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 3 maja 2025 16:54
Reklama

W Sali u Kinala w Czachowie wystąpi kwartet

Luis Castellanos i koncert fortepianowy? Wyjątkowe przeżycie… Mało? A gdyby do Luisa dołączyła Soraya Ansari, która muzykę wyczarowaną na wiolonczeli czuje całym ciałem? Duet, który już znacie, to też mało?.. Dobrze… A gdyby do tej dwójki dołączyła jeszcze Kasia Gasztecka na altówce? Trio…Nadal mało?… Zatem tym razem będzie kwartet! Do zacnych gości dołączy na skrzypcach Michael Winker…
W Sali u Kinala w Czachowie wystąpi kwartet
Zapraszamy na kolejny koncert.

Autor: Sala u Kinala

W Sali u Kinala w Czachowie (gm. Cedynia) w sobotę 29 czerwca 2024 r. o godz. 19:00 usłyszymy dwa najsłynniejsze kwartety fortepianowe Roberta Schumanna (Es-dur) oraz Johannesa Brahmsa ( c-mol). Dziś uważane są one za zwieńczenie praktycznie wszystkich wcześniejszych poszukiwań kwartetu fortepianowego jako gatunku, stanowiącego fundamenty, na których budują późniejsi kompozytorzy.

Kolumbijski pianista Luis Castellanos urodził się w Bogocie (Kolumbia). Studiował w Państwowym Konserwatorium w Kolumbii do po przeprowadzce do Niemiec na Uniwersytecie Muzyki i Tańca w Kolonii. Studia ukończył z dyplomem i tytułem magistra, oba z wyróżnieniem. Na konkursie Chopinowskim w Kolumbii jeszcze jako młody pianista zdobył pierwszą nagrodę. 

Jako kameralista Castellanos często pojawia się w duecie z wiolonczelistką Sorayą Ansari. Persko- hiszpańsko-niemieckie korzenie Ansarii, ale przede wszystkim wyjątkowy talent doprowadziły ją na podium wielu konkursów muzycznych. 

Do znanego już duetu gościom Sali u Kinala dołączy altowiolistka, poznanianka Kasia Gasztecka. Od 26 lat mieszkająca w Niemczech artystka ukończyła studia instrumentalne (altówka) w Mannheim, Hanowerze i pedagogiczne w Aachen. Obecnie pracuje w szkole muzycznej w Aachen, przy granicy belgijsko-holenderskiej jako nauczycielka skrzypiec i altówki. 

Zacnym gościom na skrzypcach towarzyszyć będzie gospodarz Sali u Kinala i inicjator tamtejszych koncertów Michael Winker.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: synapsaTreść komentarza: Dobra robota! Dobry przegląd!Data dodania komentarza: 2.05.2025, 19:23Źródło komentarza: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja - wspólne świętowanie patriotyzmu i historiiAutor komentarza: rozbójnik alibabaTreść komentarza: poscigi strzelanki wymuszenia napady to mój chleb powszedniData dodania komentarza: 2.05.2025, 15:07Źródło komentarza: Zatrzymanie za rozbój, kradzież i groźby oraz pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroliAutor komentarza: RobertTreść komentarza: I autko pójdzie pod młotek. Widział je ostatni raz.Data dodania komentarza: 2.05.2025, 13:45Źródło komentarza: Zatrzymanie za rozbój, kradzież i groźby oraz pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroliAutor komentarza: impreza za 10 zółTreść komentarza: Idzie na łatwiznę a w zasadzie nie robi nic tylko wrzuci dychę na tacę.Data dodania komentarza: 2.05.2025, 13:38Źródło komentarza: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja - wspólne świętowanie patriotyzmu i historiiAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Dać mu maksa i będzie spokój na drogach.Data dodania komentarza: 2.05.2025, 11:33Źródło komentarza: Zatrzymanie za rozbój, kradzież i groźby oraz pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroliAutor komentarza: AdamTreść komentarza: To burmistrz jest księdzem, ze zaprasza na mszę? A co z niewierzącymi?Data dodania komentarza: 1.05.2025, 11:19Źródło komentarza: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja - wspólne świętowanie patriotyzmu i historii
Reklama
Reklama