Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 sierpnia 2026 01:16
Reklama

Oaza w upalne dni

Kąpieliska to specjalnie oznakowane wody, najczęściej usytuowane przy naturalnych zbiornikach wodnych, takich jak jeziora, rzeki i morza.
Oaza w upalne dni

Autor: UM Trzcińsko Zdrój

To miejsca, gdzie można przyjemnie spędzić czas. Na kąpieliska warto zabrać ze sobą koc, ręcznik, czapkę lub kapelusz oraz krem z filtrem. Przydatne będą także książka lub słuchawki, a jeśli lubisz aktywny wypoczynek, to piłka lub rakietki do badmintona. Gdzie na południu powiatu gryfińskiego szukać kąpielisk, które pilnowane są przez ratowników?

Sezon kąpielowy w Gminie Trzcińsko-Zdrój

Od 1 lipca 2024 roku do 31 sierpnia 2024 roku trwa sezon kąpielowy w Gminie Trzcińsko-Zdrój. Uchwałą Rady Miejskiej wyznaczono kąpielisko na Jeziorze Strzeszowskim jako ogólnodostępne i strzeżone. Ratownicy z Oddziału Powiatowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gryfinie czuwają nad bezpieczeństwem plażowiczów. Kąpielisko jest czynne od 10:00 do 18:00. Zgodnie z ustawą z dnia 18 sierpnia 2011 roku, wyznaczono strefy dla umiejących i nieumiejących pływać oraz brodzik dla dzieci.

Moryńska plaża 

Od 22 czerwca, czyli od pierwszego dnia wakacji, moryńska plaża jest strzeżona przez wykwalifikowanych ratowników wodnych z firmy ZHU „Romulus”. Pracują oni codziennie w godzinach 10:00–18:00 aż do 31 sierpnia. 

Bezpieczeństwo nad wodą 

Pamiętajmy, że wypoczynek pod okiem ratownika nie zwalnia z zachowania zdrowego rozsądku – na plaży obowiązuje zakaz m.in. pływania po spożyciu alkoholu lub środków odurzających oraz pozostawiania małych dzieci bez nadzoru. Skakanie do wody z pomostu również jest zabronione.

Pamiętajmy, że nasze i naszych dzieci bezpieczeństwo nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy podstawowych zasad podczas wypoczynku nad wodą.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z kąpielisk strzeżonych w naszym regionie i życzymy wszystkim korzystającym przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

spocony 09.07.2024 12:05
W upalne dni oazy są przeludnione.

mem 08.07.2024 16:01
W Cedyni też jest kąpielisko.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Wodnik Treść komentarza: Nie ma gospodarza gminy który interesowałby się sprawami ludzi, a nie swoją prywatą. W Radostawiu ten problem jest od ponad roku i mieszkańcy mają dość pustych obietnic, może czas na zmianę burmistrza ? Data dodania komentarza: 31.07.2026, 18:19 Źródło komentarza: Cedynia: W kranach sucho, telefon alarmowy ZGKiM milczy! Autor komentarza: wniosek oczywisty Treść komentarza: Narkotyki lasują mózg. Data dodania komentarza: 31.07.2026, 09:30 Źródło komentarza: Zatrzymany kierowca Skody w Gryfinie – poważne naruszenia przepisów Autor komentarza: z przekąsem Treść komentarza: Awarie w kranach to tegoroczna tradycja. Data dodania komentarza: 31.07.2026, 09:26 Źródło komentarza: Cedynia: W kranach sucho, telefon alarmowy ZGKiM milczy! Autor komentarza: wiadomo Treść komentarza: Jest tak gorąco że człowiek jest leniwy. Data dodania komentarza: 30.07.2026, 18:24 Źródło komentarza: Pracowity weekend Autor komentarza: upał Treść komentarza: Burmistrz Cedyni to niech się weźmie aby woda w krach była !! Data dodania komentarza: 30.07.2026, 16:57 Źródło komentarza: Święto Lubiechowa Dolnego już 1 sierpnia! Szykuje się wyjątkowa sobota pełna atrakcji Autor komentarza: fan Treść komentarza: Na pewno będziemy z całą paczką, ale super impreza się szykuje! Data dodania komentarza: 29.07.2026, 23:23 Źródło komentarza: Święto Lubiechowa Dolnego już 1 sierpnia! Szykuje się wyjątkowa sobota pełna atrakcji
Reklama
Reklama