Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 18 marca 2026 22:03
Reklama

Doprowadził policjantów prosto pod drzwi poszukiwanego

Wszystko zaczęło się, gdy policjanci z Gryfina podjęli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.
Doprowadził policjantów prosto pod drzwi poszukiwanego

Autor: Policja Zachodniopomorska

 

Ucieczka

Kierujący samochodem marki Seat nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekał ulicami miasta. Mężczyzna łamał przepisy ruchu drogowego, ignorował polecenia funkcjonariuszy, aż w końcu porzucił swój pojazd i uciekł pieszo. Policjanci, mimo intensywnego pościgu, stracili go z pola widzenia po kilkuset metrach.

Poszukiwania

Na miejsce zdarzenia wezwano policjanta z Zespołu Przewodników Psów Służbowych ze stargardzkiej komendy. Razem ze służbowym psem Walterem przystąpili do akcji. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych i niekorzystnego terenu, Walter nie zawiódł. Czworonożny funkcjonariusz szybko podjął trop, a jego determinacja i umiejętności w końcu doprowadziły policjantów prosto pod drzwi posesji, w której ukrył się poszukiwany mężczyzna.

Policyjny pies Walter

Policyjny pies Walter to owczarek belgijski. Udowodnił, jak niezwykle ważną rolę odgrywają czworonożni funkcjonariusze w pracy Policji. Walter, który służy w stargardzkiej Policji od trzech lat, wraz ze swoim przewodnikiem stworzył zgrany duet i zawsze gotowy jest do akcji. Jego zadania skupiają się głównie na patrolowaniu zagrożonych miejsc, tropieniu sprawców przestępstw, a także poszukiwaniu zaginionych osób. Niezwykła więź, jaka łączy go z przewodnikiem, jest efektem wielu godzin, miesięcy i lat wspólnych treningów, które owocują skuteczną współpracą.

Dzięki determinacji i umiejętnościom Waltera i jego przewodnika, mężczyzna, który próbował uciec przed wymiarem sprawiedliwości, został szybko ujęty. To kolejny dowód na to, że policyjne psy są niezastąpione w trudnej policyjnej służbie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

strzelec z bractwa kurkowego 13.01.2025 21:58
Walterem to ja strzelałem.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: czytam kryminałyTreść komentarza: Analizując ten przypadek, widać wyraźnie, że współczesna technologia i metody śledcze wygrywają z prymitywnymi próbami kamuflażu. Natura to już nie jest bezpieczny azyl dla osób ściganych.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 22:58Źródło komentarza: Chciał się ukryć w objęciach naturyAutor komentarza: figaTreść komentarza: Szkoda czasu na takie zabawy w chowanego, i tak go dopadli.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 21:00Źródło komentarza: Chciał się ukryć w objęciach naturyAutor komentarza: serwiwalowiecTreść komentarza: Zastanawiam się, jak długo tam przebywał. Przetrwanie w lesie wymaga ogromnej logistyki – jedzenie, woda, ogień. Ktoś musiał mu pomagać albo regularnie musiał wychodzić do cywilizacji.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 18:35Źródło komentarza: Chciał się ukryć w objęciach naturyAutor komentarza: zonkTreść komentarza: Pewnie myślał, że jest w jakimś filmie o Rambo, a tu zonk!Data dodania komentarza: 16.03.2026, 18:32Źródło komentarza: Chciał się ukryć w objęciach naturyAutor komentarza: TrusiaTreść komentarza: Myślał, że w głębi lasu stanie się nieuchwytny, a natura ukryje jego mroczną przeszłość. Nie przewidział jednak jednego – determinacji funkcjonariuszy, którzy nie odpuścili ani na krok. Ta obława przypominała scenariusz filmu akcji, w którym finał nastąpił wśród drzew i mchu.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 18:18Źródło komentarza: Chciał się ukryć w objęciach naturyAutor komentarza: gawędziarz moryńskiTreść komentarza: Mógł zrobić jak moryński Rak w legendzie: z trzciny zrobić rurkę i zanurkować.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 16:25Źródło komentarza: Chciał się ukryć w objęciach natury
Reklama
Reklama