Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 października 2025 11:51
Reklama

Beethoven, Schubert i Mozart - znani kompozytorzy muzyki klasycznej w dawnej oborze

Zanurzyć się w dźwięki, które od ponad dwóch stuleci poruszają serca i umysły będzie można 27 września o 19:00 w Sali u Kinala. Co w programie?
Beethoven, Schubert i Mozart - znani kompozytorzy muzyki klasycznej w dawnej oborze
Tu gdzie były krowy jest teraz klimatyczna sala koncertowa.

Autor: igryfino (arch.)

Usłyszymy dźwięki mistrzów:

Beethoven – Kwartety smyczkowe
To nie są „tylko” utwory. To spowiedź duszy, dramat walki i triumf człowieka, który mimo głuchoty pisał muzykę, jakiej świat nigdy wcześniej nie słyszał. Każda nuta to napięcie, które prowadzi ku transcendencji.
Schubert – Kwartet smyczkowy
Schubert, wieczny poeta melancholii, który w swoich kwartetach potrafił zamknąć tęsknotę i piękno tak przejmujące, że czas się zatrzymuje. Jego muzyka – delikatna, a zarazem głęboka – to spotkanie z tym, co najczystsze w ludzkiej wrażliwości.
Mozart – Kwintet g-moll
To jeden z najbardziej niezwykłych utworów Mozarta. G-moll u niego zawsze oznacza ból i dramat – od „Małej Nocnej Muzyki” nic tu nie ma wspólnego z pogodnym salonem. To Mozart w swojej najbardziej ludzkiej, poruszającej odsłonie.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama