Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 6 sierpnia 2026 09:02
Reklama

Operacja policyjna „TOR” w Zachodniopomorskiem

W województwie zachodniopomorskim od ponad tygodnia trwają intensywne działania w ramach ogólnopolskiej operacji policyjnej „TOR”. Jej głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa kluczowej infrastruktury kolejowej, obejmującej torowiska, mosty, a także tereny przyległe.
Operacja policyjna „TOR” w Zachodniopomorskiem

Autor: ChK

Operacja ta stanowi odpowiedź na potrzebę stałego monitorowania miejsc o podwyższonym ryzyku, zwłaszcza w kontekście zagrożeń mogących zakłócić ruch pociągów czy uszkodzić infrastrukturę.

Wszechstronność działań

Jednym z najbardziej wyróżniających się elementów operacji „TOR” jest jej wielopłaszczyznowość. Zachodniopomorscy policjanci, działając codziennie, kontrolują najbardziej newralgiczne odcinki torów zarówno pieszo, jak i za pomocą specjalistycznego sprzętu. Do działań wykorzystują również jednostki pływające i śmigłowce, co znacznie zwiększa ich skuteczność i zasięg monitorowania.

Na wodzie patrolują łodzie policyjne, które sprawdzają nabrzeża, mosty kolejowe nad rzekami oraz trudno dostępne odcinki linii brzegowej biegnącej wzdłuż cieków wodnych. Natomiast z powietrza patroluje śmigłowiec „Orzeł Pomorza”, który monitoruje linie kolejowe z wysokości, umożliwiając szybkie wykrycie potencjalnych zagrożeń. Obserwacja z powietrza pozwala na skuteczniejsze i szybsze reagowanie na wszelkie nieprawidłowości, co jest kluczowe w działaniach prewencyjnych.

Współpraca służb dla bezpieczeństwa

Operacja „TOR” to przykład zintegrowanej współpracy wielu służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa. Policję wspierają Straż Ochrony Kolei oraz Siły Zbrojne RP, które wspólnie patrolują bocznice, magazyny logistyczne oraz odcinki najbardziej narażone na wtargnięcia czy uszkodzenia infrastruktury. Takie połączenie wiedzy i doświadczenia umożliwia szybką reakcję na wszelkie zagrożenia oraz sprawną wymianę informacji, co jest nieocenione w działaniach prewencyjnych.

Działania ukierunkowane na bezpieczeństwo

Głównym celem operacji „TOR” jest nie tylko ochrona infrastruktury kolejowej i towarów, ale także zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom podróżującym koleją. Dzięki systematycznym patrolom i monitorowaniu możliwe jest szybkie wykrycie i reagowanie na wszelkie nieprawidłowości, co przekłada się na zwiększenie zaufania do transportu kolejowego w regionie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

asesor 06.12.2025 01:06
Ludzie sami upilnują.

oko 02.12.2025 14:06
Nie widziałem.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Wodnik Treść komentarza: Nie ma gospodarza gminy który interesowałby się sprawami ludzi, a nie swoją prywatą. W Radostawiu ten problem jest od ponad roku i mieszkańcy mają dość pustych obietnic, może czas na zmianę burmistrza ? Data dodania komentarza: 31.07.2026, 18:19 Źródło komentarza: Cedynia: W kranach sucho, telefon alarmowy ZGKiM milczy! Autor komentarza: wniosek oczywisty Treść komentarza: Narkotyki lasują mózg. Data dodania komentarza: 31.07.2026, 09:30 Źródło komentarza: Zatrzymany kierowca Skody w Gryfinie – poważne naruszenia przepisów Autor komentarza: z przekąsem Treść komentarza: Awarie w kranach to tegoroczna tradycja. Data dodania komentarza: 31.07.2026, 09:26 Źródło komentarza: Cedynia: W kranach sucho, telefon alarmowy ZGKiM milczy! Autor komentarza: wiadomo Treść komentarza: Jest tak gorąco że człowiek jest leniwy. Data dodania komentarza: 30.07.2026, 18:24 Źródło komentarza: Pracowity weekend Autor komentarza: upał Treść komentarza: Burmistrz Cedyni to niech się weźmie aby woda w krach była !! Data dodania komentarza: 30.07.2026, 16:57 Źródło komentarza: Święto Lubiechowa Dolnego już 1 sierpnia! Szykuje się wyjątkowa sobota pełna atrakcji Autor komentarza: fan Treść komentarza: Na pewno będziemy z całą paczką, ale super impreza się szykuje! Data dodania komentarza: 29.07.2026, 23:23 Źródło komentarza: Święto Lubiechowa Dolnego już 1 sierpnia! Szykuje się wyjątkowa sobota pełna atrakcji
Reklama
Reklama