Za śmieci w Chojnie jeszcze raz tyle

  • 05.11.2019, 22:57
Za śmieci w Chojnie jeszcze raz tyle
Od przyszłego roku mieszkańcy gminy Chojna zapłacą 19.50 zł od osoby za śmieci selekcjonowane (do tej pory było 16 zł). Natomiast w przypadku nieselekcjonowanych opłata ma wynosić 58,50 zł (do tej pory było 20 zł).

Ostatnia podwyżka w gminie Chojna była w lutym tego roku. Za niespełna dwa miesiące będzie kolejna. Dokonają tego radni na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Chojnie

Skąd szykowana jest taka duża podwyżka?

6 września 2019 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i innych ustaw (Dz.U. z 2019 r. poz. 1579). Teraz gminy mają krótki czas na dostosowanie do zmian lokalnego prawa gospodarowania odpadami. Nie będą mieszkańcy, jak do tej pory, bez finansowych konsekwencji zadeklarować: nie segreguję.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

@*$
@*$ 07.11.2019, 09:09
I znowu Chojna najwięcej !!!!!
ECO
ECO 06.11.2019, 18:09
Proponuję aby każdy rozwiązał umowę złodziejską.Skoro podpisaliśmy to mamy prawo zrezygnować.Można zawsze nie wytwarzać śmieci.Papier,plastiki,folię na skup.Resztki jedzenia na kompostownik. I żyjemy ekologicznie i nie płacimy darmozjadom i wyzyskiwaczom..
Anonim
Anonim 06.11.2019, 06:38
Bynajmniej nie od metra wody tak jak ma byc u nas ...
kubik H20
kubik H20 06.11.2019, 08:52
Nie ważne jaki system naliczania, ale ważne ile będziesz musiał faktycznie zapłacić.
Alonso
Alonso 06.11.2019, 12:48
Zgadza sie mi przy 4 osobach w zgdo wychodzi 56,80 a w chojnie bede musial 78 zl a mialo byc taniej
Pero
Pero 06.11.2019, 19:58
Ci co głosowali za wyjściem z ZGDO powinni resztę dopłacić!
Dyzio
Dyzio 06.11.2019, 20:42
Resztę to winni dopłacić obecni radni wrax z Rawecką i prezesem PUK Karwanem, bo nieudolnie prowadzą firmę.
Gosia
Gosia 06.11.2019, 16:35
A teraz napisz ile po podwyżce będziesz płacił
Alonso
Alonso 06.11.2019, 18:14
teraz place 64 zl= 16zlx4.a ile bede po podwyzszce to juz napisalem.mieszkam w gminie chojna czyli 19,5zlx4=78zl. A w zgdo wyszlo 7,1zl x 8m3= 56,8 zl. Ciekawe czy wprowadza znizki za wlasne kompostowniki bo ustawa daje taka możliwość.
Stefan
Stefan 07.11.2019, 07:18
Pamiętaj o tym, że w ZGDO gmina płaci jeszcze składkę od każdego mieszkańca i na koniec roku pokrywa ewentualne braki. Więc i tak teeaz gmina jest na plusie.
komisja
komisja 06.11.2019, 00:14
Trzeba dodać, że z radnych tylko pan Norbert Oleśków ujął się za mieszkańcami i zaproponował aby były niższe opłaty, a mogą takie być przez uszczelnienie systemu.
Anonim
Anonim 06.11.2019, 19:08
A był na głosowaniu?
Perć
Perć 06.11.2019, 21:47
Na jakim głosowaniu?
Gosia
Gosia 06.11.2019, 16:33
Żeby mu żyłka nie strzeliła. "Zatroskany" nagle się zrobił, a jak diety sobie podnosil to było dobrze i rączka w górę!

Pozostałe