Ratowali w karetce życie mężczyźnie. Z pomocą przybyli strażacy

  • 07.01.2021, 11:37
Ratowali w karetce życie mężczyźnie. Z pomocą przybyli strażacy Fot. OSP Nawodna
Jeden z zespołów ratownictwa medycznego chojeńsko-gryfińskiej Filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego został zadysponowany do młodego mężczyzny z powodów kardiologicznych. W trakcie ewakuacji pacjenta z miejsca zdarzenia, doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Medycy natychmiast rozpoczęli resuscytację. W efekcie podjętych działań u pacjenta powróciło spontaniczne krążenie.

Jednak podczas transportu chorego, karetka pogotowia ugrzęzła w rozmiękłej ziemi. Na pomoc przyjechali strażacy z OSP w Chojnie i OSP Nawodna, umożliwiając karetce wyjazd na drogę.

-Zgłoszenie dotyczyło 45-letniego mężczyzny z zaburzeniami rytmu serca, który przebywał w miejscowości niedaleko Chojny. W trakcie ewakuacji pacjenta z miejsca zdarzenia doszło u niego do nagłego zatrzymania krążenia. Nasi ratownicy medyczni od razu rozpoczęli akcję reanimacyjną i udało się u pacjenta przywrócić akcję serca. Karetka ugrzęzła jednak w błocie na polu, dlatego z pomocą przybyli strażacy z OSP Chojna i OSP w Nawodnej. Pacjent trafił do szpitala - informuje nas Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

Do zdarzenia doszło 6 stycznia 2021 r.

_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jacki
Jacki 09.01.2021, 01:51
Duże brawa dla strażaków!

Pozostałe