Policja wszczyna postępowanie po naszej publikacji w sprawie znieważenia miejsca pochówku

  • 09.03.2021, 20:33
Policja wszczyna postępowanie po naszej publikacji w sprawie znieważenia… Kadr z makabrycznego filmu nagranego przez nastolatki na cedyńskim cmentarzu.
We wtorek 9 marca 2021 r. zapytaliśmy w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie, czy w związku z podejrzeniem znieważenia w Cedyni miejsca pochówku zmarłych, zostanie z urzędu wszczęte postępowanie. - W związku z zaistniałą sytuacją postępowanie zostało już wszczęte. Prowadzone jest ono pod kątem art. 262 kodeksu karnego - informuje redakcję igryfino oficer prasowy sierż. sztab. Jakub Kuźmowicz.

Przypomnijmy, do zbezczeszczenia miejsca spoczynku zmarłych prawdopodobnie doszło w sobotę 6 marca 2021 r.

Dwie lub trzy dziewczyny, pomalowane i poprzebierane niczym zombie biegały, skakały, tańczyły, kładły się na grobach. Wykonywały obrazoburcze gesty. Chowały się w cmentarnym pojemniku na śmieci. Fotografowały się w różnych pozach w bezpośrednim sąsiedztwie nagrobków. Wszystko nagrywały, a potem opublikowały w necie.

O tym bulwersującym zachowaniu napisaliśmy jako pierwsi 8 marca 2021 r. tutaj:

 

https://www.chojnakulturalnie.pl/wiadomosci/2954,zbezczescily-miejsce-spoczynku-zmarlych-nagraly-na-cmentarzu-makabryczne-filmiki-i-opublikowaly-w-internecie

 

Po naszej publikacji policja wszczęła postępowanie z urzędu pod kątem art. 262 kodeksu karnego.

Artykuł 262 § 1. kodeksu karnego mówi, że:

Kto znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 
Pamiętajmy:
 
Pamięć zmarłych, poszanowanie zwłok i miejsca ich spoczynku to nie tylko kwestia uczuć osób bliskich zmarłemu, ale także wyraz szacunku dla godności człowieka.
 
Dlatego też naruszenie norm związanych z ochroną miejsc pochówku i czci zmarłych zawarto w art.262 kodeksu karnego. Wymieniono tam dwa rodzaje zachowań godzących w cześć zmarłego, a mianowicie: znieważenie zwłok, prochów i miejsca spoczynku zmarłego oraz ograbienie zwłok, grobu lub innego miejsca spoczynku zmarłego.
_

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mirka
Mirka 14.03.2021, 12:31
I jest już porządek i spokój na cmentarzu.
Gośka
Gośka 13.03.2021, 12:28
Już w necie nie znajdziesz filmów.
KAJA
KAJA 10.03.2021, 20:12
Więcej horrorów w tv, dramatów, thillerów i innych brutalnych filmów a takich czubków będzie na pęczki. Już nie pamiętam kiedy ostatni raz w tv czy innej stacji widziałam naprawdę śmieszną komedię - za to brutalnych filmów jest mnóstwo. Ludzie karmieni by byli fajnymi rzeczami to by też o fajnych rzeczach myśleli
Asia
Asia 13.03.2021, 10:41
A mnie się zdaje,że ludzie maja dość lockdownu.] i kazdemu powoli odbija.
mieszkanka
mieszkanka 10.03.2021, 12:41
Ktoś powinein rozmowę wychowawcza przeprowadzić, więc dobrze, że policja się tym zajęła.
JJ
JJ 09.03.2021, 23:22
Apeluję szanujmy zmarłych tak jak byśmy chcieli być szanowanymi po śmierci, ale trzeba z domu to wynieść-nigdy nie śmiałem nawet nadepnąć na grób, bawić się czaszką, czy skakać po grobach.Ale to mama mi to wpoiła abym zawsze szanował zmarłych. O tym co z tym zrobimy świadczy jak jak my Polacy szanujemy i jakie mamy podejście do tych spraw-jeśli to nas nie dotyczy, ale jeszcze mimo wszystko jest czas naprawić błędy i naprawdę nie ma się co o prawdę obrażać

Pozostałe