Nielegalny punkt hazardowy zlikwidowano w Chojnie. Lokal spłonął tej samej nocy [FOTO, WIDEO]

  • 22.12.2021, 15:00
  • Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Nielegalny punkt hazardowy zlikwidowano w Chojnie. Lokal spłonął tej samej… Fot. KAS
Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali kolejny nielegalny punkt hazardowy. Zabezpieczono komputery, telefony, sprzęt do monitoringu i gotówkę. Właścicielom urządzeń oraz osobom urządzającym tego typu gry grożą wysokie kary.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ustalili, że w centrum Chojny działa nielegalny salon gier hazardowych.

W nocy 20 grudnia 2021 r. funkcjonariusze KAS wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie weszli do wytypowanego lokalu. Po wejściu mundurowi zabezpieczyli dziewięć komputerów, które były wykorzystywane do oferowania nielegalnych gier hazardowych. Zabezpieczono również sprzęt do monitoringu lokalu w tym 4 kamery, telefony komórkowe oraz gotówkę w kwocie 1.205 zł. Pieniądze prawdopodobnie służyły do wypłaty wygranych.

W lokalu zastano kilku graczy i osobę nadzorującą funkcjonowanie punktu (obywatelkę Ukrainy). Wszystkie osoby  zostały przesłuchane w charakterze świadków w sprawie dotyczącej prowadzenia nielegalnego hazardu i brania udziału w nielegalnych grach hazardowych. 

U dwóch graczy obecnych w lokalu policjanci znaleźli narkotyki: 10,5 g amfetaminy oraz 4,5 g suszu roślinnego (marihuana). Obie osoby zostały zatrzymane.

Około pół godziny po działaniach KAS lokal spłonął. Prawdopodobnie doszło do podpalenia.   

Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe - od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie.

Oprócz sankcji karnych grzywny w wysokości od 11.120 zł do 4.4780.000 zł. lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające nielegalne gry hazardowe oraz posiadające automaty wbrew przepisom muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu. Postępowanie prowadzone przez zachodniopomorską KAS pozwoli ustalić organizatorów nielegalnego hazardu.

Informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać na bezpłatny Krajowy Telefon Interwencyjny KAS – nr 800 060 000 lub na adres e-mail: [email protected].

Nagranie wideo z akcji KAS:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zapałki
zapałki 23.12.2021, 00:18
Tym podpaleniem to sobe podwójnie nagrabili.
?????????
????????? 23.12.2021, 14:51
Kto konkretnie?

Pozostałe